Головна / Екологія / ООН починає кампанію по боротьбі з пластиковим сміттям в океані

ООН починає кампанію по боротьбі з пластиковим сміттям в океані

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Нещодавно Організація Об’єднаних Націй звернулася до споживачів із закликом приборкати свою звичку до використання одноразових пластикових предметів, після того, як наукове дослідження показало, що щорічно населення викидає в океан мільйони тонн пластикового сміття.

ООН оголосила Всесвітню кампанію боротьби з океанським сміттям, в рамках якої передбачаються заходи тиску на уряди і бізнес з метою спонукати їх переглянути своє ставлення до навколишнього середовища.

«Давно час серйозно зайнятися проблемою пластику, що забруднює наші океани», — говорить виконавчий директор ЮНЕП Ерік Солхейм. – Пластмасові відходи потрапляють на індонезійські пляжі, осідають на дні поблизу Північного полюса і, піднімаючись по харчовому ланцюжку, потрапляють на наші обідні столи. Ми занадто довго тупцювалися на місці, у той час як проблема загострювалася. Це треба припинити».

Важливу роль можуть зіграти споживачі, скоротивши використання одноразових пляшок і таких предметів особистої гігієни, як зубна паста, в яку для підвищення ефективності додаються пластикові мікрокульки. Вони могли б також відмовитись від покупки синтетичного одягу, з якого при пранні виділяється величезна кількість волокон, і замінити його одягом з натуральних тканин.

Зі свого боку уряду повинні активніше проводити політику, спрямовану на скорочення використання пластмас, а виробникам необхідно розглянути заходи щодо мінімізації застосування пластикової упаковки.

За оцінками експертів, щорічно в моря і океани потрапляє 9,5 мільйона тонн пластмасових відходів, що еквівалентно вивантаженні повного самоскида сміття кожну хвилину. До 80 відсотків океанських забруднень припадає саме на пластик, а шкода, заподіяна морським екосистемам, оцінюється як мінімум в 8 мільйонів доларів в рік.

 
Loading...
comments powered by HyperComments