Главная / Всесвіт / Отримано якісні знімки таємничих білих плям на Церері

Отримано якісні знімки таємничих білих плям на Церері

 
 

Автоматична міжпланетна станція Dawn отримала нові зображення таємничих білих плям на поверхні карликової планети Церера. До теперішнього часу вони є найбільш якісними знімками. З них НАСА склало анімацію, повідомляється на сайті агентства.

dfcd2ba6c627351ba5746c04babc5888

На зображеннях видно, що плями складаються з безлічі невеликих світлих точок. Фотографії були зроблені 3 і 4 травня 2015 року, коли станція знаходилася на відстані близько 13,6 тисячі кілометрів від карликової планети.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Вчені вважають, що плями в районі північного полюса Церери утворені в результаті відображення сонячного світла льодом. Ймовірно, потрапляючи під дію випромінювання, вони випускають водяний пар. Проте астрономи досі точно не знають природу світлих плям на Церері.

Очікується, що до 6 червня Dawn опиниться в три рази ближче (на відстані 4,4 тисячі кілометрів) до карликової планеті, ніж зараз, що дозволить отримати більш якісні фотографії білих плям.

Читайте також: 

Основна мета місії Dawn полягає в дослідженні Церери і астероїда Веста, поблизу якого апарат перебував із серпня 2011-го протягом року. За цей час Dawn зробив зйомку поверхні астероїда, що дозволяє створити першу високоточну карту даного космічного тіла.

Станція Dawn досягла Церери 6 березня 2015 року приблизно о 05:39 за тихоокеанським часом (16:39 за київським часом). Сам зонд був запущений 27 вересня 2007-го з допомогою ракети-носія Delta 2 з космодрому на мисі Канаверал. Вартість проекту складає близько 500 мільйонів доларів.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments