Головна / Всесвіт / Отримано якісні знімки таємничих білих плям на Церері

Отримано якісні знімки таємничих білих плям на Церері

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
   

Автоматична міжпланетна станція Dawn отримала нові зображення таємничих білих плям на поверхні карликової планети Церера. До теперішнього часу вони є найбільш якісними знімками. З них НАСА склало анімацію, повідомляється на сайті агентства.

dfcd2ba6c627351ba5746c04babc5888

На зображеннях видно, що плями складаються з безлічі невеликих світлих точок. Фотографії були зроблені 3 і 4 травня 2015 року, коли станція знаходилася на відстані близько 13,6 тисячі кілометрів від карликової планети.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Вчені вважають, що плями в районі північного полюса Церери утворені в результаті відображення сонячного світла льодом. Ймовірно, потрапляючи під дію випромінювання, вони випускають водяний пар. Проте астрономи досі точно не знають природу світлих плям на Церері.

Очікується, що до 6 червня Dawn опиниться в три рази ближче (на відстані 4,4 тисячі кілометрів) до карликової планеті, ніж зараз, що дозволить отримати більш якісні фотографії білих плям.

Читайте також: 

Основна мета місії Dawn полягає в дослідженні Церери і астероїда Веста, поблизу якого апарат перебував із серпня 2011-го протягом року. За цей час Dawn зробив зйомку поверхні астероїда, що дозволяє створити першу високоточну карту даного космічного тіла.

Станція Dawn досягла Церери 6 березня 2015 року приблизно о 05:39 за тихоокеанським часом (16:39 за київським часом). Сам зонд був запущений 27 вересня 2007-го з допомогою ракети-носія Delta 2 з космодрому на мисі Канаверал. Вартість проекту складає близько 500 мільйонів доларів.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments