Главная / Людина / Скільки років Адаму?

Скільки років Адаму?

 
 

Учені-генетики змогли встановити приблизний вік можливих предків усього людства, перших людей — Адама і Єви.

Дослідивши ДНК чоловіків з різних куточків Землі, учені змогли відновити повне «дерево еволюції» чоловічої Y- хромосоми. На основі цього дослідження генетики припустили, що загальні предки людей, що нині живуть, існували на Землі близько 100-150 тисяч років назад.

Учені змогли розшифрувати і порівняти мітохондріальну ДНК і Y- хромосому 69 чоловіків з дев’яти різних популяцій. Ці частини генома передаються по материнській і батьківській лініям, що дає можливість знайти можливих «батьків» людства, порівнюючи набори мутацій в них у різних жителів Землі.

«По суті, ми відновили повне «дерево еволюції» чоловічої Y- хромосоми. До появи високошвидкісних систем секвенування це «дерево» було грунтоване лише на декількох сотнях прочитань, — пояснив фахівець Стэнфордского університету Девід Познік.

Учені також пояснили, що мутації в геномі людини накопичуються з відносно постійною швидкістю. Це дозволяє визначити час їх появи, який розраховується з «відстані» між двома окремими змінами і загальною кількістю мутацій в геномі. В результаті учені дійшли висновку, що Y- хромосомний Адам жив приблизно 120-156 тисяч років назад.

Також група Девіда Позніка провела аналогічні дослідження мітохондріальної ДНК жінок з семи різних популяцій. У результаті було встановлено, що мітохондріальна Єва жила 99-148 тисяч років назад. Таким чином, стверджують вчені, генетичні прабатьки людей, що нині живуть, існували практично одночасно.

 
comments powered by HyperComments