Главная / Людина / Соцмережі доводять користувачів до анорексії

Соцмережі доводять користувачів до анорексії

 
 

Студентки, які проводять багато часу в соціальних мережах, як показало нове дослідження, мають більше проблем з харчовими розладами. Студентки, які проводять багато часу в соцмережах, як правило, більш неспокійні. Вони надають великого значення числу коментарів і «лайків» до їх фотографій і статусів.

anoraksia

У рамках дослідження, результати якого були опубліковані в міжнародному журналі «Розлади харчової поведінки «, автори вивчили звички 960 студенток. Дослідники з’ясували, скільки часу дівчата проводять на Facebook і як важливі для них «лайки» і так далі. «Більше 95 % студенток коледжу в нашому дослідженні використовували Facebook. Всі вони заявили, що кожен їхній візит на сайт, як правило, триває близько 20 хвилин. І проводять вони в соцмережі щодня більше години», — говорить доктор Памела Кіль. Дослідниця виявила, що жінки, які проводять більше всього часу на Facebook, мали найбільші проблеми зі сприйняттям власного тіла і були більш схильні до розвитку розладів харчової поведінки.

Читайте також: Чому для підлітка так важлива думка оточуючих?

«При розгляді безпосередніх наслідків використання соціальних мереж ми виявили, що 20 хвилин використання Facebook сприяли підтримці високої ваги і тривоги в порівнянні з контрольною групою. Цей причинно -наслідковий зв’язок є важливий, оскільки стосується збільшення ризику розвитку розладів харчової поведінки», — заявила доктор Кіль. Результати цього дослідження в черговий раз підтвердили давно сформовану в професійних колах думка про те, що соціальні мережі можуть бути пов’язані з розвитком розладів харчової поведінки.

У грудні 2013 інше дослідження, опубліковане в журналі «Кіберпсіхологія, поведінка і соціальні мережі», показало, що у підлітків, які проводять багато часу, дивлячись на фотографії на Facebook, швидше за все, є проблеми зі сприйняттям власного тіла. Дослідження показало, що це залежить не від кількості часу, проведеного на сайті, а від кількості часу, витраченого на перегляд фотографій, які визначали ризик розвитку у дівчат розлади харчової поведінки. Дослідники виявили, що чим більше підлітки дивилися на фотографії на Facebook, тим частіше вони починали думати про те, що вони занадто товсті, або що у них неправильна форма тіла.

 
comments powered by HyperComments