Головна / Земля / Вчені прогнозують мегаземлетрус у Новій Зеландії

Вчені прогнозують мегаземлетрус у Новій Зеландії

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
   

Землетрус від землетрусу різниться. Залежно від джерела свого походження вони бувають різного ступеня інтенсивності. Найбільш потужні відбуваються на стику тектонічних плит. Їх тертя і наповзання одна на одну супроводжуються підземними поштовхами жахливої сили. До таких землетрусів західні вчені застосовують термін «megathrust».

9b51ff166f7a10db9a74b3e0bcfc162e

Саме таке сталося в травні 2011 року в Японії. Сьогодні сейсмологи кажуть, що черговий «megathrust» слід очікувати в Новій Зеландії. Дослідження показало, що біля східного узбережжя цієї країни Тихоокеанська плита ось-ось зіткнеться з Австралійською плитою. Саме так і відбуваються найбільш потужні землетруси.

Читайте також: 

Нагадаємо, що за останні 1000 років Нова Зеландія вже переживала «megathrust» двічі. Перше було близько 850, а друге близько 500 років тому. Але, одна справа, коли трясло безлюдний острів, і зовсім інша — пережити «megathrust» в мегаполісі.

Вчені «прогнали» майбутній землетрус через математичну модель, і навіть назвали владі потенційну кількість жертв. Вони припускають, що загине не менше 3000 чоловік, а економічний збиток перевищить 13 мільярдів доларів.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments