Главная / Людина / Які ліки не можна змішувати

Які ліки не можна змішувати

Незважаючи на те, що багато ліків продаються без рецепту лікаря, їх прийом пов’язаний з певним ризиком, особливо якщо ви приймаєте кілька ліків одночасно. Навіть ті, хто уважно читає інструкції, можуть не помітити, що їх препарати містять одні і ті ж речовини.

Небезпечна пара: Знеболюючі та ліки від застуди

Ліки від застуди містять парацетамол – він позбавляє від головного болю, болю в горлі і збиває температуру. Якщо одночасно прийняти і знеболюючі, яке також містять парацетамол, ви можете перевищити безпечний ліміт парацетамолу в день — 4 грами. Небезпека ураження печінки. Найбільший ризик з’являється, якщо в день прийняти понад 7 грамів парацетамолу, але навіть чотирьох грам може бути достатньо.

Що робити: Читаючи інструкції, звертайте увагу на назву діючої речовини, а не тільки на його ефект. Ліки можуть бути названі знеболювальним чи жарознижувальним, але містити один і той же парацетамол. До речі, у слова «парацетамол» безліч синонімів: ацетамінофен, APAP, AC і ацетам.

Небезпечна пара: Ібупрофен, диклофенак та аспірин

Ці ліки відносять до групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ). Вони працюють однаково, тому одночасний прийом цих препаратів збільшує ризик розвитку побічних ефектів, починаючи з простої нудоти і закінчуючи небезпечними для життя шлунково-кишковими кровотечами.

Що робити: Пийте ці препарати по одному, враховуючи призначення, зазначені в інструкції, щоб зрозуміти, яка саме речовина підходить вам в тому чи іншому випадку.

Читайте також: 

Небезпечна пара: Антигістамінні препарати та ліки від заколисування

В цих препаратах можуть бути схожі речовини: дифенгідрамін для лікування нежиті, подразнення очей та чхання і дименгідринат для лікування морської хвороби. І ті, і інші речовини викликають сонливість настільки сильну, що ви можете проспати посадку на літак.

Що робити: Так що якщо ви приймаєте протиалергічні препарати, то для профілактики морської хвороби вибирайте ліки, які не викликають сонливість, наприклад, містять меклозин.

Небезпечна пара: Препарати проти проносу і кальцій

Противопроносні препарати містять лоперамід, який допомагає кишечнику формувати більш щільний кал. А кальцій володіє схожим ефектом, тому одночасний прийом препаратів кальцію і лопераміду може несподівано стати причиною протилежної проблеми – запору.

Що робити: Якщо у вас з’явився рідкий стілець, то на час припиніть прийом кальцію, поки приймаєте лоперамід. Навіть якщо кальцій був призначений вам лікарем, пропуск декількох доз не позначиться негативно на стані ваших кісток.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru

 

 
comments powered by HyperComments