Главная / Здоров'я / Жирні продукти підвищують сонливість

Жирні продукти підвищують сонливість

Якщо ви коли-небудь відчували втому після смачненького жирного бутерброда, вам напевно будуть цікаві результати нового дослідження. Звіт про дослідження опублікований в інтернет-додатку до журналу SLEEP і буде представлений на щорічній конференції SLEEP 2013. У ньому демонструється, що споживання великих кількостей жиру пов’язане зі збільшенням сонливості вдень. Тим часом, споживання великої кількості вуглеводів пов’язане з підвищеною бадьорістю.

Надмірна сонливість вдень, а також втома, домінують в сучасному світі і продовжують поширюватися. Виявляється, що харчування з високим вмістом жиру різко зменшує час бадьорості, і це може впливати на здатність людини адекватно працювати, а також має відношення до суспільної безпеки. У дослідженні брали участь 31 осіб без ожиріння з хорошими показниками здоров’я у віці від 18 до 65 років. Ніхто з них не страждав розладами дихання під час сну.

Дослідники змусили учасників досвіду витратити чотири ночі поспіль в лабораторії сну. У них фіксувалися показники сонливості вдень і харчові переваги. Вченим вдалося виявити зв’язок між денною сонливістю і підвищеним вживанням жиру, а також зв’язок між бадьорістю і високим споживанням вуглеводів, навіть після врахування таких факторів, як вік, індекс маси тіла, споживання калорій і тривалість сну.

Проте вчені не знайшли зв’язку між бадьорістю або сонливістю і споживанням білка. Те, що ви їсте, не просто впливає на вашу сонливість — це може відігравати важливу роль в тому, як ви спите вночі, згідно з недавнім дослідженням з медичної школи Перельмана в Університеті Пенсільванії. У цьому дослідженні люди, які споживали найбільше калорій, частіше за інших мали короткий сон.

 

 
comments powered by HyperComments