Главная / Здоров'я / Злякатися до смерті — реально

Злякатися до смерті — реально

Багато вважають, що злякатися до смерті — це просто фігура мови, проте нове дослідження довело, що це зовсім не так. Сильний переляк дійсно може забезпечити людині квиток у інший світ. Нове дослідження виявило причини, чому стресові ситуації можуть викликати серцеві напади — всі вони пов’язані з гормонами стресу і бактеріями.

foto_cikavosti_12.06.2014-018_resized

Деякі гормони вивільняються, коли люди відчувають раптовий емоційний шок, стрес або перенапруги. Ці гормони активують бактерії, які зазвичай чіпляються до артерій, в результаті чого ті покидають місце своєї дислокації і потрапляють в крообіг. Це може викликати закупорку судин і, як наслідок, серцевий напад, стверджують дослідники, що опублікували результати свого дослідження в журналі Американського товариства мікробіології.

Читайте також: Смерть — чому «вона» і з косою?

Девід Девіс з Університету Бінгемтон, Нью-Йорк, який був співавтором дослідження, сказав: «Серцевий напад та інсульт часто відбуваються із-за підвищеного рівня катехоламінів, які викидаються в кров, наприклад, під час раптового емоційного шоку або стресу, напруги або раптового перенапруги».

У ході дослідження вчені вивчали бактерії, що живуть в артеріях пацієнтів, які страждають від атеросклерозу — захворювання, в результаті якого на стінках артерій накопичуються жирові відкладення. В результаті вони виявили кілька видів бактерій, що живуть як біоплівки на стінах кожної вивченої артерії. Як припускають дослідники, управління бактеріями може допомогти стежити за рівнем холестерину у хворих атеросклерозом.

Серцеві захворювання є основною причиною смерті у Великобританії. У США на них доводиться один з чотирьох летальних випадків. Попереднє дослідження показало, що стрес від стихійних лих, таких як урагани і землетруси, також може викликати проблеми з серцем.

Читайте також: Фізики та фізіологи доводять: Cмерті немає!

Кардіоміопатія такотсубо, також відома як синдром зламаного серця, в результаті якої серцевий м’яз стає тимчасово збільшеним і ослабленим, часто є наслідком крайнього фізичного або емоційного стресу. Подібне може статися з людиною, що потрапила в автокатастрофу або втратила близьку людину, встановили дослідники з Університету Арканзасу. Кардіоміопатія такотсубо отримала своє назву через схожість аномальної форми серця з японським восьминогом (тако = восьминіг, цубо = горщик).

 
comments powered by HyperComments