Екологія

ООН: біля 80% стічних вод у світі не очищаються і забруднюють водойми

Біля 80% об’ємів світових стічних вод від підприємств і поселень потрапляють у водойми неочищеними і забруднюють довкілля, заявив заступник генерального секретаря ООН Ян Еліасон(Jan Eliasson) в ході Всесвітнього тижня води в Стокгольмі.

“Приблизно 80% стічних вод, які виробляються поселеннями або промисловими об’єктами, випускаються в довкілля неочищеними, забруднюючи океани, озера і річки. Таке забруднення тільки збільшуватиметься у зв’язку зі швидким ростом числа городян і зростанням промислового і сільськогосподарського виробництва”, – сказав Еліасон.

За його словами, таке забруднення має шкідливий вплив на здоров’я населення. Зокрема, збільшує вірогідність захворювання діареєю, яка є однією з головних причин смертності дітей до п’яти років. Щорічно від неї помирають до 800 тисяч дітей.

“При цьому цю проблему можна розглядати як економічну, окрім того, що вона є гуманітарною і моральною. Ми знаємо, що кожен долар, витрачений на очищення води і каналізацію, може повернутися в майбутньому у вигляді п’яти доларів, у зв’язку зі зниженням витрат на охорону здоров’я і підвищенням продуктивності праці”, – додав представник ООН.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button