Здоров'я

Альтернативна медицина: чого більше – користі чи шкоди?

“Народна” або доказова? Якими засобами лікуватися? Ці питання можна віднести до розряду вічних. Як показує практика, навіть найбільш “просунуті” пацієнти час від часу вирішують: “вистачить хімії”! І починають заглиблюватися у всілякі нові (або навпаки старі, народні) способи лікування.

Мабуть, так вже ми створені – немає у світі досконалості. А вже немає ідеальної медицини – так це точно. Нам завжди здається, що десь там, за горами, за морями можуть вилікувати всі. Причому: швидко, дешево і безболісно. Чи так це насправді?

Актор Майкл Дуглас, у якого лікарі виявили рак горла, оголосив про те, що позбавився від пухлини.

“Я відчуваю себе добре, мені набагато краще, — заявив він під час телевізійної передачі Today телеканалу NBC. — Пухлина зникла”. Актор додав, що пухлина зійшла нанівець, завдяки курсам хіміо – і променевої терапії, і в подібних випадках шанси на повну ремісію досить великі. Значить, знаменитий актор скористався послугами лікарів. Дещо раніше було оголошено, що йому допоможе навколосвітня подорож… Що ж, мабуть, родина актора і він сам, зваживши всі “за” і “проти” вирішили перед кругосвітньою все-таки скористатися послугами онкологічної клініки. Якщо справа йде на поправку, то, можливо, М. Дуглас ще встигне помандрувати всмак.

А ось австралійським дітям не пощастило…

Дослідники вивчили 39 випадків заподіяння шкоди дітям за допомогою нетрадиційних методів лікування, які були зафіксовані в Австралії в період з 2001 по 2003 рік. Вік пацієнтів становив від декількох місяців до 16 років. Чотири таких випадки завершилися летальним результатом.

У 30 випадках погіршення здоров’я хворих дітей настало безпосередньо через застосування альтернативної терапії. Крім того, 17 пацієнтів, постраждали в результаті відмови від використання методів лікування з підтвердженою ефективністю.

За даними дослідження, в одному з описаних випадків померла 8-місячна дитина. Вона була доставлена в лікарню в стані виснаження і септичного шоку після п’яти місяців дієти на рисовому молоці, яким намагалися вилікувати утруднення дихання. Немовля у віці 10 місяців також померло від сепсису внаслідок дієтичного і гомеопатичного лікування хронічної екземи.

Ще одна дитина померла після декількох епілептичних припадків — її батьки відмовилися використовувати антиконвульсанти (протиепілептичні препарати), побоюючись побічних ефектів ліків. Четверту померлу дитину лікували нетрадиційними методами, тоді як їй були показані антикоагулянти (засоби, що перешкоджають згортанню крові).

Дослідники відзначили, що засоби нетрадиційної медицини застосовувалися до дітей, які страждають різними захворюваннями, в тому числі, діабет, церебральним паралічем, порушеннями згортання крові і запорами. Вчені нагадали, що діти не можуть самостійно приймати рішення про необхідну їм терапію, і застерегли батьків від використання альтернативних методів лікування.

Як розпізнати шарлатана

По-перше, вони надзвичайно агресивно ставляться до традиційної медицини, всі болячки пояснюють псуванням чи пристрітом, поганою енергетикою, кармою і обіцяють вилікувати будь-яку хворобу. А головне — ніколи не говорять про протипоказання і побічні результати свого лікування. Це має послужити тривожним дзвінком, тому що у будь-якого дієвого засобу або методу протипоказання є обов’язково. Ніколи не говорять про співвідношення позитивних до негативних результатів. Напевно (?) вилікуватися від важкої хвороби можна яким-небудь “народним методом” … Але! Скільком така методика допоможе, а скількох занапастить? А ось про це майже ніколи “автори нових методів і препаратів” не кажуть. А ще, може бути й не було важкого діагнозу, а “помилка вийшла”? Ще один недавній приклад: на Гаїті, де більшість населення вірить чаклунам, четвертували 40 чаклунів вуду, які не зуміли впоратися з холерою…


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button