Всесвіт

Аномалія: зірка Мафусаїл старше Всесвіту

Американські вчені намагаються точно визначити вік зірки, яка за попередніми розрахунками, старше ніж сам Всесвіт.

Досить тривалий час вчені спостерігають за зіркою HD 140 283 (Мафусаїл), яка швидко пересувається по небу та знаходиться на відстані близько 190 світлових років від Землі в сузір’ї Терезів.

У 2000 році астрономи зробили спроби датувати вік зірки за допомогою європейського космічного телескопа Hipparcos і одержали несподіваний результат в 16 млрд років, в той час як вік Всесвіту оцінюється в 13,8 млрд років з моменту Великого Вибуху. Вчені встановили, що зірка переважно складається з водню і гелію і містить дуже мало заліза, якого було дуже мало на зорі існування Всесвіту.

Астрономи з Університету Пенсильванії спробували розгадати загадку Мафусаїла і оцінити вік зірки більш точно. Вони зібрали спостереження паралакса, спектроскопії, фотометрії, світіння зірки з космічного телескопа Хаббл, зафіксовані в період з 2003 по 2011 роки. В результаті була отримана цифра у 14,46 млрд років з похибкою у 700-800 млн років, що вже вкладається в межі віку Всесвіту.

Однак нові розрахунки постійної Хаббла, що показує швидкість розширення Всесвіту, скоригували вік Всесвіту з 13,7 до 11,4 млрд років, що знову виводить вік Мафусаїла за розумні межі.

Вчені припускають, що «віковий парадокс» зірки відображає зміну в часі темної енергії або є наслідком якогось неврахованого ефекту, такого як гравітаційні хвилі або інші космічні явища.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button