Всесвіт

Астрономи намагаються почути звуки “живих” планет

Насьогодні космічний апарат ” Кеплер ” виявив понад 3 000 потенційних планет, причому вдалося підтвердити, що 962 з них дійсно існують. Найдивніше те, що багато цих планет знаходяться в жилих зонах відповідних сонячних систем: ці зони характеризується тим, що вода знаходиться в рідкій формі. А ми знаємо, про що свідчить рідка вода. Але як можна точно встановити, чи є на цих планетах розумне життя?

planety_500

Групі вчених прийшла в голову ідея скористатися телескопами, які встановлені на Землі, для того щоб почути звуки “живих” планет і зафіксувати факт повідомлення між зірками. Безліч знайдених планет входять в багатопланетні системи, тому вчені вважають, що між ними може існувати зв’язок, який можна зафіксувати за допомогою радіосигналів із Землі.

Читайте також: Основні показники придатності планети для життя

За допомогою отриманих даних один вчений створив комп’ютерну програму, яка вираховує, якщо будь-яка з цих планет буде знаходитися на одній лінії із Землею, що підвищує ймовірність перехоплення міжпланетного спілкування. Раніше нам не вдавалося зробити це, але тепер ми отримали точну інформацію про те, коли станеться ця подія.

У проекті з пошуку міжпланетного інтелекту (SETI) вже взяв участь один телескоп, який був задіяний у пошуку радіосигналів протягом 36 годин. На жаль, цього разу йому не вдалося зафіксувати інопланетне спілкування, проте вчені не розчаровані цією невдачею і збираються спробувати ще раз з іншим телескопом і з великим запасом часу.

Запущений і інший проект SETI, який полягає у вивченні космічної галузі на відстані 13 світлових років від Північної півкулі Землі. Кілька телескопів вже дали згоду на участь у місії.

На даний момент ймовірність існування прибульців виглядає вельми вірогідною, однак знайти їх буде важко. Ці дві місії можуть виявитися відмінною першою спробою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button