Здоров'я

ВООЗ внесла перевтому у список хвороб

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) затвердила 11-у версію Міжнародної класифікації хвороб (МКХ). Медики внесли перевтому в список захворювань, те ж саме стосується ігроманії та дисморфофобії.

11-я версія МКХ набуде чинності 1 січня 2022 року, її підписали 25 травня. Чергова редакція переглянула список захворювань, а також додала в нього нові. У їх числі опинилася ігроманія, перевтома і дисморфофобія. Останнє захворювання пов’язане з проблемами відчуття цілісності тіла. Такі психічні порушення виникають після ампутації кінцівок або отримання серйозних травм, через це багато людей не можуть сприймати себе як раніше.

Перевтома виявилася в списку хвороб ВООЗ не даремно, багато експертів вже давно прогнозували подібне рішення. Дана проблема описувалася в попередніх версіях МКХ, але там її відносили до факторів самопочуття людини внаслідок інших захворювань. Тепер же перевтома відноситься до окремої групи хвороб, пов’язаних зі зайнятістю або її відсутністю. Її опис свідчить, що це фізичне і психічне вигорання внаслідок хронічного напруження, пов’язаного з роботою та іншим навантаженням на організм.

Також ВООЗ порахувала ігроманію хворобою і додала її в 11-у версію МКХ. Захоплення іграми стає захворюванням в той момент, коли починає заважати іншим сферам життя людини. До тих пір, поки цього не відбувається, згідно з ВООЗ, у людини немає ніякої ігроманії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть