Людина

Чай впливає на когнітивні функції в літньому віці

Ми п'ємо чай на сніданок, в гостях, в перерві між справами, на діловій зустрічі або посиденьках. Однак мало хто замислюється про користь цього напою

Результати нового дослідження точно змусять вас випити зайву чашку чаю з вашою бабусею чи дідусем. Виявилося, що вживання більше п’яти кухлів чаю в день може позитивно позначитися на когнітивному здоров’ї літніх людей.

Вчені з університету Ньюкасла провели дослідження за участю більше 1000 чоловік старше 85 років. Спостереження почалося ще в 2006 році і продовжується дотепер, проте вже зараз вчені можуть повідомити про певні результати.

Виявилося, що люди, які частіше п’ють чорний чай, демонструють кращі психомоторні навички, які пов’язують мозок і рух. Також вони мають більшу зосередженість і у них краще розвинена увага. Пенсіонери, які люблять чай, показали і більш високу швидкість реакції.

Як відзначають автори роботи, попередні дослідження показали, що чай має цілий ряд переваг для здоров’я, включаючи зниження кров’яного тиску і холестерину, а також він може бути корисний при схудненні, але раніше не був вивчений зв’язок чаю і когнітивних функцій.

Однак після того, як дослідники помітили, що люди, які п’ють чай по п’ять разів на день, мають кращі результати, вони не стали поспішати робити висновок про те, що цей напій корисний для мозку. Один з авторів роботи доктор Едвард Окелло говорить про те, що, можливо, ці позитивні тенденції пов’язані з процесом заварки чаю, а не зі складом напою. «Навички, які ми спостерігаємо серед літніх людей, можуть бути пов’язані не тільки з властивостями чаю, але і з самим ритуалом приготування або спілкування за чашкою чаю зі своїми знайомими».

У будь-якому випадку, дослідники вважають, що чай слід включати в дієту людей похилого віку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button