Людина

Чому люди стають або невдахами, або переможцями

Ми всі знаємо шоколадний бренд hershey’s. Але до свого успіху засновник бренду Мілтон Херші створив три цукеркові компанії, що закінчилися повним провалом. Херші не відмовився від своїх планів, не зламався і був абсолютно переконаний, що він може досягти успіху. Саме віра, стійкість, рішучість, навчання і вдосконалення є реальним рецептом успіху.

Ми ж схильні чекати миттєвих результатів, і це в нас звучать відгомони ще нашого давнього життя у печерах. Тоді єдиною проблемою було виживання, і якби люди не отримували їжу негайно, їх життя піддавалося величезному ризику. В наші дні людська потреба у виживанні починається з моменту народження. Плач малюка – його спосіб отримати негайну увагу від батьків, щоб бути нагодованим. Саме тому миттєві результати – це те, що ми постійно чекаємо.

Чому ж ми програємо?

Сучасне суспільство сформувало модель того, як людина може домагатися успіху. Ми заробляємо гроші, але зазвичай отримуємо зарплату тільки після завершення певного періоду роботи. Тому ми працюємо і чекаємо, працюємо і чекаємо.

Хоча відсутність миттєвих результатів вже не є загрозою нашому виживанню, але древній інстинкт нашіптує нам про те, що якщо ці миттєві результати не очевидні, то і працювати не хочеться.

Проте в цьому і полягає секрет: період очікування служить вирішальним моментом для того, щоб більше працювати і вдосконалюватися, а не здаватися.

Від регулярних невдач до іміджу невдахи

Коли люди зазнають невдачі, вони не стають відразу ж невдахами. Цей ярлик міцно до них приклеюється тоді, коли вони починають відчувати себе жертвою. Вони постійно знаходять виправдання для своїх провалів і програшів. Такі люди часто використовують наступні фрази: «якби я був молодший, я б це зробив» або «якби у мене було більше можливостей, все було б по-іншому».

Але, насправді, ці виправдання потрібні тільки їм самим, бо оточуючим, якщо чесно, на це абсолютно наплювати. Невдаха – і є невдаха.

Нехай це звучить трохи жорстоко, але ми часто ототожнюємо себе з невдачею і закріплюємо це у себе в голові на підсвідомому рівні. В реальності ж причина, по якій ми програли, полягала в тому, що ми не бунтувалися, не вірили в себе і не використовували невдачу як урок для розвитку. І це, природно, ні до чого доброго нас не призвело, не призводить і не буде приводити.

Дійте як переможець і рухайтеся далі

Звичайно, ми не можемо не думати про минулі невдачі і використовувати їх в якості доказу того, що успіху нам точно не бачити, але це тільки знищує наші шанси на досягнення цілей. Зосередьте свою мислення на мрії і робіть все, що можете. Перешкоди і проблеми будуть завжди, вам же потрібно просто навчитися справлятися з ними і робити з них висновки. Іншими словами, подумайте про це, як про ситуації, які показують вам, як рухатися далі до успіху. Якщо ви хочете чогось досягти, почніть мислити, як переможець.

• Розширте свою перспективу: можна побачити тоді цільну картину, коли ви зосередитеся на тому, що відбувається зараз. Вам необхідно зрозуміти, що будь-який шлях до успіху завжди буде мати свої злети і падіння. Коли відбувається спад, ви схильні піддаватися думкам про те, що успіх неможливий. Зробіть крок убік і подивіться на ситуацію відсторонено, тому що зазвичай за такими падіннями приходять відчутні злети.

• Великі завдання розбивайте на дрібні: велика мета може здаватися непосильно складною, тому її розбиття на частини – це і є секрет збереження мотивації. Життя постійно змінюється, а з нею і наші ідеї, переконання і перспективи. З кожним вирішеним завданням ви відчуваєте задоволення, відчуваєте свої досягнення і вірите в можливість відмінного результату. І саме з цього моменту починається чари – ви будете поступово усвідомлювати, що все неможливе, виявляється, цілком можливо.

Якщо ви дійсно хочете добитися успіху, тоді вам варто зрозуміти, що нікому не цікаві ваші невдачі. І якщо ви хочете рухатися вперед, продовжуйте наполегливо боротися.

Натхнення: flytothesky.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button