Людина

Повітря в літаках може бути токсичним

Пасажири і екіпаж літака можуть перебувати в небезпеці вдихання токсичних випарів під час перебування на борту повітряного судна з несправними системами кондиціонування повітря, попереджають експерти.

Повітря в літаках може бути токсичним

В ході дослідження німецькі вчені з Університету Геттінгена виявили шкідливі хімічні речовини, відомі як органофосфати, а також сліди летких сполук, що утворюються в результаті спалювання авіаційного палива, у зразках крові, взятих у членів екіпажу. Органофосфати складають основу багатьох інсектицидів, гербіцидів і нервово-паралітичних речовин. Більшість літаків повторно використовують близько половини повітря всередині кабіни, в той час як інше повітря втягується через двигуни – часто без проходження через фільтри. Витік в двигунах може призвести до того, що повітря буде забруднюватися антифризом, маслом і гасом.

Вплив забрудненого повітря в салоні літака може призвести до аеротоксичного синдрому. Одна з таких подій викликала смерть пілота авіакомпанії British Airways в 2012 році. Дослідження, проведене після його смерті, виявило, що повітря в кабіні пілота був забруднене органофосфатами та іншими хімічними речовинами.

Аеротоксичний синдром є терміном, що позначає симптоми, пов’язані з впливом забрудненого повітря в реактивних літаках. Багато колишніх льотчиків, другі пілоти і члени екіпажів вважають, що хронічні захворювання, які виникли у них, були пов’язані з великою кількістю часу, який вони провели в літаках, піддаючись впливу забрудненого повітря і токсичних випарів. Симптоми аеротоксичного синдрому включають в себе втому, розмитий зір, втрату рівноваги, судоми, погіршення пам’яті, головні болі, шум у вухах, сплутаність свідомості, нудоту, діарею, утруднене дихання, а також подразнення очей, носа та верхніх дихальних шляхів.

Читайте також: 

У ході нового дослідження фахівці перевірили 140 людей, які повідомили про симптоми аеротоксичного синдрому, і виявили сліди органофосфатів та інших летких органічних сполук в їх крові. У той час як органофорсфати заборонені до використання в споживчих товарах, вони, як відомо, широко циркулюють у навколишньому середовищі, оскільки використовуються в багатьох пестициди. Це означає, що люди часто можуть піддаватися впливу цих хімічних речовин, вживаючи немиті фрукти або овочі. Деякі органічні фосфати також використовуються для лікування паразитів у риб у рибництві, тому є побоювання, що ці хімічні речовини можуть накопичуватися в органах морських тварин. Історично склалося так, що фосфати також використовувалися в нервово-паралітичних речовинах для хімічної зброї.

Дослідники вважають, що органофосфати можуть потрапляти в салон літака в результаті витоку палива з двигуна в системі подачі повітря. Згідно зі статистикою, такі події відбуваються під час приблизно 0,05% рейсів.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button