Людина

Фахівці пояснили, як працює закон підлості

«Якщо яка-небудь неприємність може статися, вона відбудеться», – так говорить один зі знаменитих законів Мерфі, що іменується також «законом підлості». Експерти вирішили розповісти, чому вони працюють.

Для початку, рекомендують експерти, варто було б розібратися в тому, як часто людина займається пошуком причин, за якими їй не вдалося доїхати вчасно до роботи або завершити ті чи інші справи. Далі пропонується виокремити реальні причини – начебто пробок, побутових неприємностей або поламаного будильника. Після цього, впевнені досвідчені психологи, зрозуміти принцип роботи законів Мерфі стає набагато простіше. Річ у тім, що представлені в цьому зводі законів з притаманним їм фаталізмом працюють лише остільки, оскільки людина схильна до різної оцінки збігу тих чи інших обставин. Як тільки вони складаються вдало, людина вважає це нормою, але варто чого-небудь піти не так, як людина починає судомно вишукувати цьому масу причин. І виправдання знаходиться завжди, а найпростіше – послатися на закони Мерфі.

Якими б штучними не були закони Мерфі, вважають фахівці, на практиці вони продовжують доводити свою спроможність. І кожна людина неодноразово стикалася з їх підтвердженнями. Варто водієві зайняти більш-менш «живу» смугу в пробці, як вона тут же перетворюється «в мертву», яку б касу в результаті своїх метань по супермаркету не вибрав покупець, вона все одно рухається повільніше інших, скільки б квитків не вивчив студент, йому неодмінно потрапить той, який він не знає. Люди схильні пояснювати все це «законами підлості», але насправді ці неприємності лише вибиваються зі звичної череди, в якій у людини все нормально. Адже вона не думає про те, як щасливий був, проїхавши три перехрестя на зелене світло, потрапивши в «живий» ряд у заторі, вибравши «швидку» касу в магазині та інше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button