Технології

Гасити пожежі запропонували пакетами з водою

Ізраїльська компанія Elbit Systems провела випробування нової системи пожежогасіння, яка використовує воду, запечатану в тонкостінні пакетики.

Для гасіння пожеж з повітря традиційно використовуються спеціальні вертольоти і літаки, оснащені ємкостями для води, яка скидається на полум’я. Скидання води при цьому повинно здійснюватися з висоти, яка не перевищує 30-40 метрів, в протилежному випадку частина води випарується в гарячому повітрі, не досягнувши мети. Щоб уникнути цього, фахівці Elbit Systems придумали запечатувати воду в пакетики і скидати в пожежу їх.

Таке рішення дозволить гасити пожежі на землі з набагато більшої висоти. Крім води, в тонкостінні пакетики можна запечатувати піну або антипірен. Крім того, система дозволить гасити полум’я за допомогою авіації навіть у нічний час. На сьогодні це заборонено, тому що ймовірність зіткнення в такому випадку дуже висока. Використання приладів нічного бачення неефективно, оскільки пожежа може давати засвічення.

Elbit Systems розробила верстат, здатний запечатувати воду в пакетики зі швидкістю до 10 тонн на годину. Маса кожного пакетика, зробленого з безпечного біорозкладного полімеру, становить 140 грамів. Випробування системи проводилися за допомогою двох пожежних літаків AT-802F, які скинули в цілому 1,6 тонни води з висоти 150 метрів. Її можна використовувати на будь-якому пожежному літаку або вертольоті.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button