Здоров'я

Генетики отримали перший у світі біологічний кардіостимулятор

Електронні кардіостимулятори можуть врятувати життя людині. Але не всім вони підходять. Окрім того, кардіостимулятори мають деякі обмеження і можуть доставляти незручності, зазначає Live Science. За словами фахівців, з цими проблемами легко впоратися, якщо використовувати біологічний кардіостимулятор. Як показали експерименти зі свинями, а організм цих тварин дуже схожий на людський, введення гена у серцевий м’яз дозволяє отримати особливі клітини, які здатні ініціювати скорочення серця.

foto_cikavosti_24.07.2014-04

Це ідеальний варіант для пацієнтів, у яких розвинулася інфекція від звичайного кардіостимулятора і потрібно його на певний час видалити. Також генна терапія підійде, якщо потрібно допомогти дитині, у якої на стадії внутрішньоутробного розвитку з’явилися вади серця. Отже, ген впроваджується вірусом. Хоча цей вірус і не здатний розмножуватися або вписувати себе в геном, як показали тести, все-таки невелика кількість вірусу виявилася, крім серця, в інших органах.

Читайте також: Названо п’ять провісників серцевого нападу

У здорових людей зона серця – синоатріальний вузол – випускає електричні імпульси і задає ритм скорочень. Якщо вона не працює нормально, то починаються проблеми. І як підстрахування зазвичай використовується кардіостимулятор. В експерименті у тварин серце билося дуже повільно. У свою чергу, введення гена TBX18 в серці призводило до того, що в місці ін’єкції утворювалися клітини синоатріального вузла.

Після введення гена у свиней почастішало серцебиття. І ритм адекватно підвищувався під час фізичного навантаження і сповільнювався в стані спокою. Плюс, вони були більш активні. Правда, через два тижні ефект став пропадати, так як тіло свиней почало відкидати клітини, заражені вірусом з геном.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button