Технології

Гідронаногаз зробить енергетику екологічно чистою

Шведська компанія Hydro Infra Technologies розробила технологію, яка дозволяє повністю нейтралізувати викиди вуглекислого газу, вироблені судноплавством, промисловими підприємствами та електростанціями.

Шведські вчені створили особливу речовину, названу гідронаногаз – Hydro Nano Gas або скорочено HNG. Воно здатне безпечно і ефективно нейтралізувати викиди вуглецю і тим самим знизити вплив парникового газу, який викидається в атмосферу через спалювання викопного палива.

Шведи вважають технологію HNG дуже перспективною, тому деякі її подробиці поки залишаються секретом, але загальна схема установки, придатна для монтажу на кораблі і промислові об’єкти, відома

Склад і спосіб виробництва гідронаногаза шведи не розкривають. Відомо, що це не чистий водень, оскільки HNG згорає в 15 разів швидше, але при цьому може без небезпеки вибуху може використовуватися в суміші з киснем під тиском 2,5 бар. Відзначається, що робота зі створення HNG заснована на дослідженні лауреата Нобелівської премії професора Юаня Це Лі (Yuan Tseh Lee), який займався вивченням реакції атомів водню і двоатомних лугів.

Гідронаногаз утилізує CO2 в три етапи. Протягом першого HNG і паливо згоряють, як у звичайній топці, але при цьому з більшою ефективністю і з меншою кількістю сажі та сірки. Вже на цьому етапі HNG майже повністю нейтралізує більшість забруднень. На другому етапі HNG впорскується в димові труби, де відбувається каталітична реакція без горіння, яка зменшує кількість частинок диму, оксидів азоту (NOx) і вуглецевих сполук. На третьому етапі спеціальні інжектори створюють тонкий шар води з бульбашками HNG, що дозволяє нейтралізувати будь-які залишкові забруднення. У результаті, за словами розробників, вихлоп суднових дизелів або дизельної (мазутної, вугільної) електростанції практично не містить шкідливих речовин. Звучить дивно і навіть неправдоподібно, але ефективність HNG в нейтралізації викидів забруднюючих речовин вже була підтверджена акредитованої на проведення екологічної експертизи шведської лабораторією.

В даний час розробники працюють над виведенням нової технології на ринок, перш за все вона буде використовуватися в судноплавстві. Також, можливо, влітку 2013 року перший прототип установки буде встановлений на електростанцію. У Hydro Infra Technologies вважають, що оснастити пристроями нульового викиду всі електростанції світу за допомогою урядової допомоги, можна буде всього за 2-5 років. Якщо перший досвід промислової експлуатації технології HNG пройде успішно, навіть вугільні станції стануть екологічно чистими. Це спричинить серйозні зміни на світовому ринку енергоносіїв, але, головне, – зробить людей більш здоровими і продовжить їм життя, адже забруднення атмосфери є однією з основних причин передчасної смерті. Правда, поки в цій області серйозною проблемою залишаються автомобілі, оснащені бензиновими і дизельними моторами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. На самом деле как раз для органического топлива (бензин, дизель, пропан) уже с 2005 года используется в мире катализатор горения MPG, и токсичность выхлопа уменьшается на 3/4. Сверхнужная и перспективная технология в действии. Мы уже не говорим о благотворности влияния этой технологии на сам двигатель и прямое уменьшение затрат из нашего кошелька.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button