Різне

Історія готельного бізнесу

Про те, наскільки древня історія готельного бізнесу, можна переконатися по коротенькій цитаті з євангелія: “Настав час їй народити; і Сина свого Первістка народила вона, і сповила і поклала Його в ясла, не було місця їм в готелі”. Саме тоді, більше 2000 років тому, на Сході, в Древньому Римі і в Древній Греції вже існували гостині двори, в яких посланці, державні чиновники, торговці і інші мандрівники могли під час своїх поїздок безкоштовно отримати дах і їжу.

Від середніх віків до епохи Відродження

В середні віки цю традицію підхопили монастирі, яких церковний статут зобов’язував безкоштовно надавати притулок і їжу незліченним паломникам, подорожуючим у святі місця. І тільки в 1530 році після указу англійського короля Генріха VIII про перехід церковної власності у світську почалася істинна історія готельного бізнесу, як самостійній галузі гостинності, отримуючій за свої послуги гроші.

В епоху відродження історія розвитку готельного бізнесу пережила стрімкий підйом. В цей час між великими європейськими містами і торговими центрами з’явилося регулярне поштове кінне сполучення – прообраз громадського транспорту. На перехрестях основних маршрутів і уздовж поштових трас почалося активне будівництво заїжджих дворів, в яких окрім традиційного даху, вечері і зміни коней до послуг гостей з’явилися склади, крамниці, торгові ряди і кабінети, де комівояжери могли укладати свої угоди.

У XVIII столітті в історії готельного бізнесу уперше з’явився термін “готель”. Так в Парижі називали будинки в декілька поверхів, що складаються з невеликих окремих апартаментів, які на будь-який термін могли знімати вже не лише мандрівники, але і жителі міста. Ідея і назва припали до душі американським власникам заїжджих дворів і придорожніх таверн. Французьким словом “Готель” заповзятливі американці прагнули підкреслити елітарність свого закладу.

Історія готельного бізнесу в новий час

У цей же період США, завдяки потокам емігрантів, що спрямувалися в країну, зіграли провідну роль в історії розвитку готельного бізнесу, започаткувавши створення великих корпорацій готелів. У Нью-Йорку на рубежі віків розкрив перед гостями дверей перший “Сіті-готель, в 1830 році у Бостоні відкрився розкішний готель класу люкс – “Тремонт”. А от якщо ви захотіли погостювати у Львові, або ваша ділова поїздка пролягає через місто Лева, можемо вам запропонувати http://www.valentyna.ua/. Готель “Валентина” розташований в мальовничому селищі Брюховичі, що недалеко від Львова, та послуги автотранспорту для поїздки в центр міста безкоштовні. Окрім того, чудова українська кухня вас зачарує, а відвідини сауни зніме всі напруги дня.

Відтоді і манірну Європу заполонила мода на фешенебельні готелі, оснащені найсучаснішими для свого часу зручностями і являлися справжніми архітектурними шедеврами. Бурхливий розвиток промисловості, морського і залізничного транспорту змінило і вигляд гостей готелів. Новоявлені мільйонери і аристократи прямували в кругосвітні подорожей і на розкішні курорти, індустрія гостинності створювала для їх відпочинку комфорт найвищого класу.

Величезний вклад в історію розвитку готельного бізнесу Європи і світу внесли керівники зі Швейцарії і Нового Світу Цезарь Рітц і Елсворд Статлер. У їх готелях уперше з’явилися дорогі кришталеві люстри, телефони в номерах, величезні дзеркала, бра у узголів’я ліжок, а в ресторанах заграла жива музика. Саме Статлер вимовив фразу “Клієнт завжди правий”, що стала головним слоганом сфери обслуговування. Тільки після Другої світової війни з’явилася перша, але процвітаюча досі, мережа розкішних готелів “Хілтон”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button