Всесвіт

Космічні подорожі провокують пошкодження суглобів

До такого висновку прийшли фахівці лікарні Генрі Форда. Вони обстежили мишей, які побували на російському космічному кораблі.

У підсумку, американські вчені прийшли до однозначного висновку. Космічні подорожі провокують пошкодження суглобів. Тема дослідження є тим більше актуальною, що зараз США планують організацію висадки на Місяць і відрядження перших астронавтів на Марс.

Вчені США змогли виявити у «космічних мишей» наявність ранніх ознак руйнування їх хрящів. Мабуть, їх кістково-м’язова система зазнала негативного впливу знижених біомеханічних сил, якими гризуни піддавалися при своєму польоті. Водночас, це дослідження є першим з тих, які присвячені цій проблемі. Отже, підсумки експерименту передчасно екстраполювати на людський організм.

Однак, вже повністю доведено, що тривале перебування в космосі чинить на нього значний вплив. Йому піддається не тільки імунна система і кров’яний тиск, але, навіть, форма очей.

Одночасно, дослідження мишей, які побували в космосі, показало тривожні результати. Вчені США відзначили, що у них були дуже явними руйнування, що сталися в суглобовому хрящі. Ймовірно, це пов’язано з тим, що в космосі миші відчували явну нестачу гравітації. Вони потрапили в середовище, в якому зникло навантаження, до якого вони звикли на Землі.

Дослідники припускають, що щось подібне може статися і з людськими суглобами. Правда, це займе значно більш тривалий час.

Це давно не секрет. Вплив біомеханічних сил в космосі має величезну відміну від тих, до яких людина звикла на Землі. Там на його кістково-м’язову систему виявляється постійне «навантаження».

Воно може відбуватися під час звичайних, повсякденних дій. Це не тільки похід в магазин. Це навіть комфортне положення на дивані перед телевізором. Сила тяжіння продовжує впливати в будь-якому випадку. У космосі гравітація стає нульовою. Це є причиною атрофії м’язів та демінералізації кісток після тривалого перебування в невагомості.

Після повернення астронавтів на Землю, ця проблема усувається. Однак, тут є один момент. Миші показали, що руйнування можуть з’явитися в хрящі. А ось ця тканина, практично, не підлягає відновленню. Отже, питання про те, чи буде такий ефект в людському організмі при тривалому перебуванні в космосі, стає дуже актуальним.

Миші провели в невагомості на російському космічному кораблі 30 днів. Після цього у них були відзначені прояви того, що на землі називається остеоартрит. Простіше кажучи, у них почалося руйнування хряща і експресія генів.

Якщо щось подібне буде відбуватися і з людським організмом, це може стати величезною проблемою в освоєнні далекого космосу.

Фахівці США пропонують враховувати дані, отримані при своєму експерименті, при підготовці дальніх польотів з тривалим знаходженням у космосі.

Натхнення: hotgeo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button