Всесвіт

Вчені: Лід на південному полюсі Місяця міг з’явиться зовсім недавно

Кратер Шеклтона на південному полюсі Місяця є притулком для великої кількості льоду. Нове дослідження визначило, що ці відкладення могли з’явитися зовсім недавно.

У 2018 році група вчених безпосередньо спостерігала явні свідчення наявності водяного льоду на поверхні Місяця. На південному полюсі його велика частина перебувала всередині кратерів, в той час як лід на північному полюсі був більш широко поширений, але в малих кількостях. Нове дослідження показало, що більшості крижаних родовищ, ймовірно, мільярди років, а деякі можуть бути набагато більш ранніми. Астрофізики виявили залишки замерзлої води в досить “молодому” кратері Шеклтона, які здавалися зовсім свіжими.

«Це було несподіванкою. Раніше не відзначалося наявність льоду в таких місцях», – сказала Аріель Дойч, провідний автор з Університету Брауна в США.

Вік цих відкладів може потенційно розповісти про походження і розподіл джерел води у всій Сонячній системі. Для дослідження вчені зібрали дані з Місячного розвідувального орбітального апарату NASA і проаналізували вік великих кратерів. Старий лід міг бути отриманий від комет і астероїдів, що містять воду і впали на поверхню. Для більш пізніх родовищ потрібні інші джерела, наприклад, залишки в результаті бомбардування мікрометеоритами розміром з горошину або імплантації сонячним вітром.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button