Людина

Неприязнь деяких людей до брокколі пов’язали з їх мікробіомом

Нелюбов дорослих і особливо дітей до броколі, цвітної або брюссельської капусти може бути “записана” в їх мікробіомі. До такого висновку прийшли вчені з Австралії.

Багато дітей, як і дорослі, відчувають стійку неприязнь до таких корисних продуктів, як овочі. Особливо вареним і тушкованим. До них в першу чергу відносяться броколі, звичайна капуста, а також кольорова і брюссельська.

Вчені з Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень Австралії з’ясували, що ці види капусти роду Brassica містять сполуку під назвою сульфоксид S-метил-L-цистеїн. При впливі на нього певних ферментів, що містяться в порожнині рота у деяких людей, речовина виробляє сірчисті запахи.

Щоб прийти до таких висновків, вчені використовували газову хроматографію, ольфактометрію і мас-спектрометрію. Так вони виявили основні речовини, які виділяють сильний запах в сирій і звареної на пару капусті. Після цього фахівці провели аналіз запахів отриманої їжі в 98 парах батьків і їх дітей у віці від шести до восьми років.

Як зазначили учасники, найнеприємнішим ароматом став запах диметилтрисульфіду. Його назвали “тухлим”, “сірчистим” і “гнильним”. Потім вчені змішували зразки слини випробовуваних з сирим порошком капусти, аналізуючи летючі сполуки, які виділялися при цьому.

Автори прийшли до висновку, що найбільшу неприязнь до капусти відчували учасники, слина яких виробляла багато сполук сірки, в тому числі сульфоксиду S-метил-L-цистеїну. У різних людей рівень цих речовин в слині був різним. Свої висновки дослідники опублікували в Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Попередні роботи продемонстрували, що слина різних людей містить різну кількість шуканих ферментів. Але нове дослідження показує, що рівень цих ферментів схожий між батьками та їхніми дітьми. Цим можна пояснити спадкову нелюбов до таких овочів. Адже в міру дорослішання людина може звикнути до неприємної їжі, а у дітей, які не мають на це часу і бажання, подібної звички немає.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button