Наука

Нові маски вбивають 99,9% бактерій і вірусів за годину впливу денного світла

Під час пандемії COVID-19 багато людей звикли носити бавовняні маски для обличчя в громадських місцях. Однак віруси і бактерії, прилипають до них і переносяться в інше місце, коли власник знімає маску або торкається її. Вчені розробили спеціальний тип бавовняної маски для обличчя, яка вбиває до 99,9999% бактерій і вірусів протягом 60 хвилин після впливу денного світла.

Маски для обличчя, виготовлені з різних тканинних матеріалів, фільтрують нанорозмірні аерозольні частинки. Саме ті, що виділяються при кашлі або чханні. Це допомагає знизити поширення хвороб, включаючи і COVID-19.

Але живі бактерії і віруси на поверхні маски все ще можуть бути заразними. Вчені хотіли розробити нову бавовняну тканину, яка виділяла б активні форми кисню (АФК) при впливі денного світла. Таким чином вона могла б вбивати мікроби, які прилипли до поверхні тканини. Для вчених було важливо, щоб маски були придатні для прання, багаторазовими і безпечними для користувача.

У підсумку, у вчених вийшло втілити задумане.

Вони створили антимікробні тканини, прикріпивши позитивно заряджені ланцюги 2-діетіламіноетіл хлориду до звичайної бавовни. Потім дослідники пофарбували модифіковану бавовну в розчині негативно зарядженого фотосенсибілізатора. Саме це з’єднання дозволяє вивільнятися АФК при впливі світла.

Вчені провели експеримент і з’ясували, що їх тканина вбила 99,9999% бактерій, доданих до тканини. На це пішло 60 хвилин впливу денного світла. Подальші випробування показали, що матеріал можна мити вручну не менше 10 разів і постійно піддавати дії денного світла протягом не менше 7 днів без втрати антимікробних властивостей тканини.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button