Здоров'я

Що таке мезотерапія, як вона проходить

Більшість сучасних жінок цікавиться косметологічними процедурами і різними новинками в індустрії краси. Однією з найбільш затребуваних процедур в наші дні є мезотерапия — універсальна ін’єкційна техніка омолодження та оздоровлення шкірних покривів. Ця методика передбачає вплив як на шкіру обличчя, так і на шкіру тіла, в залежності від розташування проблемної ділянки, і підходить для більшості пацієнтів.

1-26-11-2016-600-448

Принцип дії

Що таке мезотерапія? Мабуть, на це питання слід відповісти в першу чергу. Методика була розроблена ще в 1958 році виключно в медичних цілях, в даний час вона використовується в основному для потреб косметології. Основна відмінність і визначення такої техніки полягає у впровадженні індивідуально підібраних натуральних і синтетичних корисних компонентів в серединні шари дерми. Це дозволяє засвоюватися мезококтейлям (спеціальним препаратам) майже в повному обсязі, а також швидше і ефективніше впливати на існуючі проблеми.

Основні показання для процедури

В яких випадках мезотерапія показана для проведення? Слід відразу зазначити, універсальність і широкий спектр застосування процедур такого характеру. Косметологи рекомендують робити цю процедуру в наступних випадках:

 • мімічні зморшки;
 • птоз на ранніх стадіях;
 • загальні ознаки старіння (зниження пружності шкіри, поява в’ялості, нездоровий колір, блідість);
 • вугрі та прищі;
 • рубці різної природи, а також розтяжки;
 • підвищена пігментація і веснянки;
 • помірні жирові відкладення;
 • целюліт;
 • випадання волосся, лупа;
 • купероз.

Лікування конкретної проблематики і профілактика її утворення — ось, що відрізняє таку процедуру, як мезотерапія; показання до її проведення можуть визначатися такими факторами, як проходження агресивних косметичних процедур, операцій або після курсу засмаги.

Препарати для мезотерапії

Мезотерапія передбачає використання спеціальних препаратів, які отримали назву мезококтейлі. Такі засоби містять натуральні компоненти, вітаміни, рослинні екстракти, а також синтетичні речовини. Склад препаратів визначається існуючою проблемою, крім того, у нього бувають включені і різні допоміжні інгредієнти, що дозволяє вирішити кілька проблем одночасно.

 

 

Найбільш часто під час косметологічних процедур використовуються такі компоненти, як: гіалуронова кислота (зволоження і зменшення зморшок), колаген і еластин (підвищення пружності, боротьба з птозом), вітаміни (підвищення імунітету і профілактика старіння), екстракт алоє, кофеїн і багато іншого.

Основні методики введення засобів

У косметології існують різні види мезотерапії, що класифікуються за принципом введення препаратів в дерму. Так, процедури прийнято поділяти на методи, що передбачають ін’єкційний і безін’єкційний вплив.

У першому випадку, можна робити уколи шприцом і за допомогою спеціального мезоінжектора (мезоролера). Ін’єкції за допомогою шприца вимагають від фахівця певних навичок і досвіду, проте саме такий спосіб є найбільш кращим. Регулюючи тиск на шкіру і глибину впровадження препарату, косметолог може домогтися значних результатів в короткі терміни і максимально скоротити неприємні наслідки втручання для організму.

Мезоінжектор застосовується для обробки значних за площею проблемних поверхонь. Його основна перевага — скорочення часу на проведення процедури, проте він може зробити ефект менш виражений. Уколи в даному випадку здійснюються після обробки шкіри препаратом, для порушення цілісності шкіри використовується прилад з шипами з медичної сталі, яким рівномірно масажується задана зона.

2-26-11-2016-600-400

Якщо вас турбують можливі неприємні наслідки, спробуйте таке рішення як безін’єкційна мезотерапія, ефект від її проведення буде трохи нижчий, проте можливі відчуття вчасно і після процедури будуть зведені нанівець. Для проведення подібної процедури потрібно вибрати одне з наступних рішень:

 • ультразвук;
 • лазер;
 • електричні імпульси;
 • киснева мезотерапія.

Мезококтейль наноситься на очищену шкіру, а пізніше, за допомогою одного з цих способів впроваджується в дерму.

Киснева мезотерапія

Етапи процедури

Мезотерапія займає від 20 до 50 хвилин. За цей час фахівець встигає очистити шкірні покриви, при необхідності обробити їх антисептиком і знеболюючим складом, і лише потім виконати необхідні маніпуляції (уколи або зовнішня обробка шкіри спеціальним приладом).

Реабілітація пацієнта здійснюється без дотримання постільного режиму. Період відновлення триває від 1 до 7 днів залежно від застосовуваної техніки. У вказаний період часу потрібно уникати прямих сонячних променів, відвідування солярію, сауни, спортивного залу.

Приблизно через тиждень (максимум 10 днів) мезотерапію необхідно провести повторно. Повний курс лікування або омолодження становить, як правило, від 5 до 10 процедур (в окремих випадках і до 20 процедур).

Побічні ефекти

Безін’єкційні методики не провокують неприємні наслідки, однак уколи можуть викликати побічні ефекти, про які необхідно знати заздалегідь. Так, набряки і синяки після мезотерапії є досить звичною реакцією організму. Крім того, після відвідування косметолога можуть спостерігатися такі неприємні наслідки, як:

 • свербіж;
 • шкірні висипання — папули;
 • болючість;
 • локальна почервоніння.

Протипоказання

Протипоказання до мезотерапії є досить великими. Так, курс процедур не здійснюється при:

 • індивідуальній непереносимості і алергії на компоненти препарату;
 • вірусної інфекції;
 • захворювання крові;
 • онкології;
 • цукровому діабеті;
 • нервових розладах;
 • загостренні хронічних захворювань серця, нирок, печінки та інших внутрішніх органів.

Мезотерапія при вагітності, годуванні дитини грудьми і в перші кілька місяців після пологів також не проводиться.

3-26-11-2016-600-464

Плюси і мінуси процедури

Якими ж перевагами і недоліками має ця техніка омолодження та лікування шкіри? Основні мінуси методики полягають у наявності значної кількості протипоказань, побічних ефектів, а також можливості усунення проблем лише на початковій або помірно вираженій стадії. При цьому плюси подібних процедур часто переважують незначні огріхи. До позитивних сторін можна віднести:

можливість індивідуального підходу при виборі препарату для лікування;

 • доступна ціна;
 • короткий період реабілітації;
 • можливість проведення втручання в процеси організму кількома методами;
 • мінімальні неприємні відчуття.

Як часто дозволяється повторювати курс?

Прийнято вважати, що терапію не слід робити частіше два рази на рік, проте все знову ж таки визначається індивідуальними показаннями.

З якого віку можна робити мезотерапію?

Мезотерапію рекомендується робити після 18 років.

З якого віку не слід робити мезотерапію?

Пацієнт самостійно приймає рішення про проведення впливу в зрілому віці. Будь-яких ризиків для здоров’я втручання не передбачає, однак може не забезпечити належного ефекту при яскраво вираженій проблематиці.

Мезотерапія являє собою методику введення корисних натуральних і синтетичних компонентів в серединні шари дерми за допомогою ін’єкцій і ряду інших апаратних впливів. Техніка може застосовуватися для усунення естетичних дефектів зовнішності, омолодження і в якості профілактики старіння. Для досягнення найкращих результатів потрібно пройти системний курс терапії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button