Технології

Сонячні панелі втрачають багато енергії. Вчені придумали, як зберегти її

Вчені з Університету Гронінгена та Технологічного університету Наньяна розробили спосіб використання електронів для збору енергії сонячними батареями з нульовим рівнем викидів. Результати роботи групи були опубліковані в журналі Science Advances.

«Кількість збереженої енергії залежить від того, як дослідники підраховують її, але теоретично воно може досягати 25-30%», — відзначає Максим Пшеничніков, професор ультрашвидкої спектроскопії Університету Гронінгена.

Цей прорив може стати ще одним кроком на шляху до максимальної ефективності сонячних батарей. У доповіді Міжнародного агентства США з поновлюваних джерел енергії, опублікованому на цьому тижні, стверджується, що до 2050 року сонячна енергія може стати другим за величиною джерелом енергії після вітру. У поєднанні з економією коштів внаслідок підвищення ефективності та досягненнями в інших областях технологій людство може скоротити викиди парникових газів до 70%.

У звичайних сонячних батареях, подібних тим, які зазвичай можна побачити на дахах або в полях, напівпровідники приймають фотони від світла і перетворюють їх в електричний струм.

 

Іноді фотони не володіють достатньою енергією і проходять крізь матеріал. Щоб уникнути цього, вчені створили більш широкий зазор в діапазоні частот. Ці панелі досягли максимального показника ефективності в лабораторіях — 26,7%. Інші ідеї вчених охоплюють використання води для охолодження панелей і розміщення камер з обох сторін для збору світла, яке буде відбиватися від землі.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть