Технології

Створено клей, який здатний замінити паяльник і зварювальний апарат

Як правило, якщо вам потрібно об’єднати дві металеві деталі, ви або приварюєте їх одна до одної, або вдаєтеся до допомоги паяльника. Все залежить від того, наскільки ці деталі великі. Обидва згаданих вище процеси пов’язані з використанням високих температур, в результаті чого виникає ризик пошкодження деталей або навіть вибуху, якщо мова йде про яке-небудь небезпечне виробництво. Вчені з Бостонського північно-східного університету розробили особливий клей, здатний в деяких випадках виступити повноцінною заміною зварювального апарата та паяльнику.

3cb5c6e95b46024ff5b0e22835b3dde6

Клей отримав назву MesoGlue і він може скріпити дві металеві поверхні одна з одною або з іншими матеріалами, причому цей процес здійснюється при кімнатній температурі. Команді дослідників, якою керує професор Ханчен Хуан, вдалося створити клей, що складається з мікроскопічних наностиржнів, основою яких є металева серцевина. Одні стрижні покриті індієм (атомний номер 49), а інші – галієм (атомний номер 31). По суті, у нас на руках опиняються дві речовини, які наносяться на дві склеювані поверхні: на одну наноситься клей з індієм, а на другу – з галієм.

Після контакту поверхонь покритих клеєм стрижні щільно зчіплюються один з одним, немов ви встромили одну ворсисту щітку в іншу. Стрижні на одній поверхні розташовані на такій відстані один від одного, щоб ідеально поєднуватися зі стрижнями з іншої поверхні. Як тільки індій і галій стикаються, вони утворюють рідину, яка, в свою чергу, реагує з металевою серцевиною наностиржнів і швидко застигає, перетворюючись в твердий моноліт. Міцність цього зчеплення порівнянна з результатами зварювання або пайки.

На відміну від інших клеячих полімерних речовин, MesoGlue після затвердіння чудово проводить тепло і електрику, зчеплення неможливо послабити навіть сильно нагріваючи його, клей має високу стійкість до вологості і повітрю.

Читайте також: 

Ще один плюс цього клею полягає в тому, що людині не потрібно докладати особливих зусиль при склеюванні поверхонь. Досить просто натиску середньої сили, щоб деталі намертво зчепилися між собою. Основне застосування такого клею вчені бачать в індустрії електроніки.

У продажу клей MesoGlue повинен з’явитися вже в найближчий час саме під такою назвою.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button