Людина

Вчені знайшли ще одну причину безсоння

Вчені знайшли ще одну причину безсоння. Як виявилося, на цей раз вся справа в кольорі. Про це розповідається в західних наукових виданнях.

Учені багато років присвятили тому, щоб зрозуміти, як зробити сон якісним і ефективним. Таким чином люди багато дізналися в цьому питанні, і тепер вже ні для кого не секрет, що для того, щоб виспатися, приміром, потрібно провести вночі уві сні 7-8 годин, не палити за пару годин до ліжка, і не наїдатися на ніч. Тим не менш, навіть маючи такі знання, практично кожна людина хоч раз, але мала проблеми зі сном, а деякі мучаться з цим мало не все своє життя. Так ось оксфордські вчені, які називають безсоння однією з головних проблем людства, провели нове дослідження, яке дало цікавий і навіть несподіваний результат.

Вченим вдалося встановити, що причиною поганого сну може стати синій колір. Його нерідко використовують у спальнях та кімнатах для дітей. Фахівці нагадали, що раніше цей колір вважався релаксивным і снодійним, і тепер експерти заявляють, що все це – не більше, ніж омана.

Вчені пояснили, що приміщення в синіх тонах не просто не дає людині заснути, але і знижує якість сну. Справа в тому, що мозок розцінює синій колір, як сигнал до пробудження, повідомляє про настання ранку.

Також автори наукової роботи розповіли, що синій спектр при взаємодії з меланопсином, який проходить крізь автоматичний приймач світла, пояснюють експерти, сильно впливає на сон. Його підвищена активація може провокуватися не тільки кольором стін, але і екранами ґаджетів і інших пристроїв, адже в дизайні сторінок, заставок і так далі, нерідко використовується «бадьорий» колір. У зв’язку з цим фахівці рекомендують не відволікатися на телебачення та інтернет, лягаючи спати.

До речі, недавно вчені дізналися про ще один фактор, який заважає нормальному сну. Це – прокрастинація, тому експерти радять не відкладати справи на завтра, щоб добре спати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button