Земля

Землетруси на розломах Каліфорнії відбуваються на величезній глибині

Американські вчені, що опублікували нове дослідження, яке повністю спростовує усталені уявлення про
максимальні глибини на яких відбувається сейсмічна активність. Згідно з отриманими даними, землетруси на розломах в Каліфорнії (США), відбуваються на значно більших глибинах, ніж вважалося.


Це відкриття докорінно змінює всі уявлення про сейсмічну поведінку розломів в земній корі і тих небезпечних наслідків, які несуть мешканцям сильні підземні поштовхи.


Довгий час в науковому середовищі вважалося, що епіцентри землетрусів розташовуються на невеликих глибинах до12 миль (19км) під землею, але вчені з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені встановили, що розломи можуть генерувати більш глибокі землетруси на глибинах ниже 15 миль (24км) – у мантії Землі.


Дані були зібрані за допомогою обширної мережі сейсмічних датчиків встановлених у районі Лонг-Біч і на вершині каліфорнійського розлому Ньюпорт-Інглвуд. Саме тут у 1933 році відбувся нищівній землетрус магнітудою 6.4. В результаті даних, зібраних з 5000 датчиків, було встановлено, що землетруси відбувалися не у верхніх шарах земної кори, а у верхній частині земної мантії.


Жан-Поль Ампуеро, професор сейсмології з Каліфорнійського технологічного інституту каже, що такі розломи, як Ньюпорт-Інглвуд і Сан-Андреас, здатні породжувати набагато більш потужні землетруси, ніж вважалося раніше.


Адже саме в глибоких шарах Землі відбуваються більш сильні і небезпечні сейсмічні розриви в порівнянні з верхніми земними пластами. На основі даних встановлено. що на розломі Ньюпорт-Інглвуд можливий землетрус, магнітуда якого досягне 8 балів за шкалою Ріхтера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button