Головна / Земля / Землетруси на розломах Каліфорнії відбуваються на величезній глибині

Землетруси на розломах Каліфорнії відбуваються на величезній глибині

Американські вчені, що опублікували нове дослідження, яке повністю спростовує усталені уявлення про
максимальні глибини на яких відбувається сейсмічна активність. Згідно з отриманими даними, землетруси на розломах в Каліфорнії (США), відбуваються на значно більших глибинах, ніж вважалося.


Це відкриття докорінно змінює всі уявлення про сейсмічну поведінку розломів в земній корі і тих небезпечних наслідків, які несуть мешканцям сильні підземні поштовхи.


Довгий час в науковому середовищі вважалося, що епіцентри землетрусів розташовуються на невеликих глибинах до12 миль (19км) під землею, але вчені з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені встановили, що розломи можуть генерувати більш глибокі землетруси на глибинах ниже 15 миль (24км) – у мантії Землі.


Дані були зібрані за допомогою обширної мережі сейсмічних датчиків встановлених у районі Лонг-Біч і на вершині каліфорнійського розлому Ньюпорт-Інглвуд. Саме тут у 1933 році відбувся нищівній землетрус магнітудою 6.4. В результаті даних, зібраних з 5000 датчиків, було встановлено, що землетруси відбувалися не у верхніх шарах земної кори, а у верхній частині земної мантії.


Жан-Поль Ампуеро, професор сейсмології з Каліфорнійського технологічного інституту каже, що такі розломи, як Ньюпорт-Інглвуд і Сан-Андреас, здатні породжувати набагато більш потужні землетруси, ніж вважалося раніше.


Адже саме в глибоких шарах Землі відбуваються більш сильні і небезпечні сейсмічні розриви в порівнянні з верхніми земними пластами. На основі даних встановлено. що на розломі Ньюпорт-Інглвуд можливий землетрус, магнітуда якого досягне 8 балів за шкалою Ріхтера.