Екологія

Вчені звинуватили давніх фермерів у запуску глобального потепління

Вчені з університету Вісконсіна звинуватили давніх фермерів, які проживали на Землі тисячі років тому, у запуску глобального потепління. Природні катаклізми почалися через затоплення полів під посадки рису, розведення худоби і вирубки лісів.

Ученые обвинили древних фермеров в запуске глобального потепления

Вчені порівняли дві кліматичні моделі – старого і нинішнього міжльодовикового періоду. У XVIII—XIX століттях температура на планеті була на 1,3 градуса нижче. На території Арктики різниця досягала 12 градусів. Для обох періодів кількість парникових газів було однаковою. У давнину обсяги метану і вуглекислого газу в атмосфері знижувалися, але в голоцені почався зворотний процес з піком, що випали на 1850 рік.

Всі льодовикові періоди на Землі починалися за однією схемою – кількість парникових газів падала, викликаючи зниження температури. В голоцені спочатку все йшло по стандартному шляху розвитку, але потім обсяги газів знову стали рости. Вчені пов’язали цей збій з початком розвитку сільського господарства. У Китаї перші фермери з’явилися 7000 років тому, ще за 1000 років в Європі почали вирубувати ліси, а потім з’явилися і рисові поля, які вважаються джерелами викиду метану.

Вчені думають, що діяльність стародавніх людей порушила природний процес, зупинивши льодовиковий період на рівні міжсезоння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button