Наука

Вчені з’ясували, що на головний біль і хворобу Паркінсона впливає клімат і брудне повітря

А ви помічаєте, як погане повітря позначається на вашому здоров'ї? 

Згідно з новим дослідженням, люди з неврологічними захворюваннями (головний біль, деменція, розсіяний склероз та хвороба Паркінсона) можуть відчувати погіршення симптомів через зміну клімату. Ось як це працює.

Люди з неврологічними захворюваннями (головний біль, деменція, розсіяний склероз (РС) і хвороба Паркінсона) можуть відчувати погіршення симптомів через кліматичні зміни і забруднене повітря, пишуть вчені з Американської академії неврології в попередньому огляді досліджень. Огляд також показав, що інсульт може стати більш поширеним через зміну клімату. Фахівці вважають, що вже відбулися незворотні екологічні зміни для людства.

“Хоча міжнародне співтовариство прагне знизити глобальне підвищення температури, незворотні екологічні зміни вже відбулися, і в міру того, як планета нагрівається, ці зміни будуть [посилюватися]», — говорить автор огляду Ендрю Дхаван, доктор медичних наук і член Американської академії неврології. “Оскільки ми спостерігаємо вплив потепління планети на здоров’я людини, дуже важливо, щоб лікарі передбачали, як можуть змінитися [прояви] неврологічних захворювань».

Дослідники розглянули роботи, опубліковані між 1990 і 2022 роками щодо зміни клімату, забруднюючих речовин, екстремальних температур та неврологічних захворювань. Вони визначили 364 відповідні дослідження в трьох категоріях, у тому числі 289 досліджень впливу забруднення, 38 досліджень екстремальних погодних коливань температури та 37 досліджень нових нейроінфекційних захворювань. Враховувалися тільки пов’язані з дорослими людьми роботи.

Вчені виявили взаємозв’язок між мінливістю температури, погіршенням неврологічних симптомів, потеплінням клімату та інфекціями, що переносяться кліщами та комарами, а також забруднювачами повітря, частотою та тяжкістю цереброваскулярних захворювань. Огляд показав, що екстремальні погодні явища і коливання температури пов’язані з частотою і тяжкістю інсульту, мігренню, госпіталізацією пацієнтів з деменцією і погіршенням перебігу РС.

Так, для нейроінфекційних захворювань (вірус Західного Нілу, менінгококовий менінгіт і кліщовий енцефаліт) зміна клімату розширило сприятливі умови за межі традиційних географічних районів, і ці хвороби, що переносяться тваринами і комахами, створюють ризик захворювання в нових популяціях. Огляд також показав, що саме вплив забруднювачів повітря, особливо нітратів та дрібних твердих частинок, пов’язаний із частотою та тяжкістю інсульту, головними болями, ризиком деменції та хворобою Паркінсона.

“Зміна клімату ставить перед людством безліч проблем, серед яких є недостатньо вивчені. Необхідні додаткові дослідження про способи зниження передачі нейроінфекційних захворювань, про те, як забруднення повітря впливає на нервову систему і як поліпшити надання неврологічної допомоги перед обличчям порушень, пов’язаних з кліматом», – підсумував доктор Ендрю Дхаван.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button