Здоров'я

Відбілювання зубів содою — чи варто робити

Незважаючи на те, що сьогодні існує маса сучасних способів зробити свою посмішку білосніжною, чимало людей все ж користуються старими способами відбілювання зубів. Приміром, за допомогою харчової соди. Але чи справді цей спосіб може скласти конкуренцію стоматологічним клінікам, і наскільки він безпечний? Постараємося знайти відповіді на ці питання.

13-09-15-foto-600x401-2

Як діє сода відносно відбілювання зубів

Сода — абразивна речовина, оскільки являє собою мікроскопічні кристали. Саме в цьому і є принцип дії бікарбонату натрію як відбілювача зубів — він очищає поверхню зубів механічно. Тобто, при «тісній» взаємодії з зубною емаллю сода знімає з неї все, що накопичилося в процесі «експлуатації» зубів. При цьому візуальний результат содового очищення зубів можна буде побачити досить швидко — після 2-3-х процедур. При цьому вона ще чинить освіжаючий і протизапальний ефект.

Що потрібно знати про відбілювання зубів содою

У такого способу повернути зубам природний відтінок є чимало плюсів, проте обов’язково врахуйте і деякі його особливості, незнання або ігнорування яких може призвести до сумних наслідків. Головний «підводний камінь» такого очищення зубів від нальоту: содовий абразив разом із забрудненнями знімає і частину верхнього шару емалі. Це в свою чергу може стати причиною карієсу і підвищеної чутливості зубів до термічних подразників (холодної або гарячої їжі, напоїв). Крім цього, відбілювання зубів харчовою содою може відбитися і на стані самої порожнини рота — викликати роздратування, алергію, кровоточивість ясен.

Як відбілити зуби содою в чистому вигляді

Найпростіший спосіб повернути зубам «шик і блиск» за допомогою харчової соди — використовувати її в первісному вигляді, тобто у вигляді порошку або у вигляді водного розчину. І в першому, і в другому випадку можна застосовувати кілька «інструментів» для нанесення абразиву на зуби: зубну щітку, косметичний диск або тампон (марлевий або ватяний). Якщо ви хочете відбілити зуби содовим розчином, змочіть у ньому обраний «інструмент» і акуратно проведіть чистку. У ситуації з сухою содою щітку, диск або тампон попередньо змочіть у воді. Можна насипати абразиву прямо на свою зубну пасту при звичайному чищенні зубів.

Рецепт відбілювання зубів з содою і соком лимона

Підвищити відбілюючий ефект соди можна додаванням свіжовичавленого лимонного соку. Така процедура дуже проста і від вищевикладеного способу відрізняється тільки тим, що на обраний і попередньо зволожений «інструмент» (диск, щітку, тампон), крім соди, наноситься трохи соку лимона (декілька крапель). Врахуйте, що такий рецепт поєднує два агресивних відносно зубної емалі компонента — абразивність соди і кислоту лимона. Тому при дійсно видимому ефекті, але непомірному використанні, маса може дуже сильно пошкодити ваші зуби.

Читайте також: 

Відбілювання зубів содою і перекисом водню

Ще один спосіб каталізувати відбілюючий вплив соди на зуби — додати в неї перекис водню. Інгредієнти змішуються так, щоб в результаті у вас вийшла однорідна маса. Можна підсилити такий рецепт додаванням лимона, дотримуючись при цьому чітких пропорцій: перекис — 5 крапель, сода і сік лимона — по ? ч.л.

Важливо
Попереджаємо, що цей рецепт може бути дуже небезпечним для цілісності зубної емалі, тому використовуйте для очищення зубів тільки палець, а саму процедуру не затягуйте довше 3-х хвилин
. При цьому постарайтеся «обходити» ділянки ясен.

13-09-15-foto-600x429-1

Сода + полуниця — приємне відбілювання зубів

Прибрати неприємну жовтизну c зубів за допомогою соди можна «смачно», якщо додати до цього очищувача свіжу полуницю, яка також має властивості вибілювати зуби. Щоб зробити такий очисний склад, просто змішайте розім’яті ягоди і соду у співвідношенні: на 2-3 середні полунички — щіпку харчової соди. Для нанесення «ягідної соди» на зуби можна використовувати і щітку (тільки м’які її варіанти), і тампони, і диски, і палець. Цей засіб по відношенню до вищевикладених можна назвати м’яким, тому після нанесення його можна залишити в роті на 5-10 хвилин, а потім просто прополоскати.

І наостанок, щоб ефект від відбілювання не перекрили неприємності, не проводьте содові відбілювання частіше 1 раз на 2 тижні курсом не більше 3-х місяців, а полоскання після процедури проводіть відварами лікарських рослин (ромашки, кори дуба, безсмертника). У період відбілювання чистку зубів проводіть пастами для чутливих зубів з використанням м’якої щітки, пийте вітаміни і препарати кальцію.

Кнопка «Наверх»
Закрыть