Головна / Здоров'я / Відмова від куріння порушує контроль глюкози при діабеті

Відмова від куріння порушує контроль глюкози при діабеті

Діабетики, які кинули курити, швидше за все, будуть відчувати погіршення контролю глюкози протягом трьох років, попереджають британські фахівці з Університету Ковентрі.

aea2156fe6ac0563a6d23a21f2b871e0

Знаючи, що погіршення контролю рівня глюкози в крові відбувається приблизно під час відмови від куріння, можна підготувати людей з діабетом та їх лікарів до посилення контролю за рівнем цукру протягом цього часу, кажуть фахівці.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Дослідницька група вивчала дані 10692 дорослих курців з діабетом 2-го типу протягом 6 років, щоб розглянути, як позбавлення від шкідливої звички пов’язано зі зміною контролю діабету. Дослідження показало, що у 3131 (29%) людей, які кидають курити і утримуються від куріння протягом принаймні одного року, HbA1c – вимір, який вказує, наскільки добре організм контролює рівень глюкози в крові – збільшився на 2,3 ммоль/моль, або 0,21%, перш ніж поступово зменшувався. За цей же період 5831 (55%) постійних курців, які не змінили свій статус куріння під час дослідження, випробували поступове збільшення рівня HbA1c.

Попередні дослідження показали, що зниження рівня HbA1c на 1% у хворих діабетом на 16% знижує ризик розвитку серцевої недостатності і на 37% знижує ризик мікросудинних ускладнень. Відмова від куріння має вирішальне значення для запобігання ускладнень, які призводять до ранньої смерті у пацієнтів з цукровим діабетом, кажуть вчені. Таким чином, люди з діабетом повинні продовжувати робити все можливе, щоб кинути палити, і в той же час вони повинні чекати додаткової турботи про підтримання рівня глюкози в крові на належному рівні, максимально використовуючи переваги відмови від куріння.

Натхнення: http://healthvesti.com/