Людина

Визначено найефективніші засоби боротьби з сонливістю за кермом

Сон за кермом — смертельний ворог кожного водія в дальній поїздці. Для боротьби з цим небезпечним явищем водії використовують різні засоби. А вчені з Канади вперше перевірили ефективність найпопулярніших методів боротьби з сонливістю за кермом.

На жаль, вибір засобів для подолання втоми під час водіння автомобіля не дуже великий. Різні електронні пристрої, що контролюють рухи водія і навіть активність його мозку, не набули широкого поширення через їх високу вартість і недостатню ефективність.

foto_cikavvosti_30.09.2014-02-011_resized

Таким чином напої, що містять кофеїн, і музика в салоні автомобіля як і раніше, 50 років тому, залишаються улюбленою «зброєю» водіїв всього світу в боротьбі з сонливістю.

Дослідники з університету МакМастер в канадському місті Гамільтон, провінція Онтаріо (McMaster University, Hamilton, Ontario) вирішили, нарешті, розставити всі крапки над «i» і визначити, який же з цих двох методів є найбільш ефективним.

Читайте також: Ґаджети основна причина безсоння

В експерименті брали участь 20 досвідчених водіїв, які протягом 3-х днів робили по одному 120-хвилинному «заїзду» щодня на комп’ютерному автотренажері.

У перший день під час експерименту учасники не використали ніяких засобів для боротьби з сонливістю. У другий день під час «заїзду» вони слухали музику, а на третій день пили перед початком експерименту каву, чай або напої-енергетики.

Крім об’єктивної оцінки їх стану, яка була отримана за допомогою спеціальних приладів, випробовувані також відповідали на запитання анкети, суб’єктивно оцінюючи ступінь своєї втоми і сонливості.

Виявилося, що і музика, і напої, що містять кофеїн, дійсно забезпечували необхідний рівень уваги і швидкість реакції, які були помітно краще, ніж під час контрольного заїзду без таких «психостимуляторів». А порівняння пари «кофеїн — музика» показало, що головний компонент чаю, кави і енергетиків забезпечував більш виражений ефект ніж улюблені мелодії.

Натхнення: ok.ru

Кнопка «Наверх»