Главная / Людина / Бодібілдинг не збільшує м’язову силу

Бодібілдинг не збільшує м’язову силу

 
 

Величезні м’язи культуристів можуть зробити їх схожими на супергероїв з коміксів, і ми схильні ототожнювати великі м’язи з силою і міццю. Більшість тренажерних залів заповнені людьми, м’язи яких ніби ось-ось розірвуть їх одяг. Вони годинами роблять жим лежачи і їдять білок, щоб зробити рельєф тіла більш опуклим. Але нове дослідження британських учених з Університету Манчестера показало, що в той час як м’язи завзятих спортсменів можуть виглядати накачаними, вони не є сильнішими, ніж м’язи чоловіків, які не піднімають важкі гирі.

4bb6c6c99636f9f70d43eab9ab2db15c

Було встановлено, що, хоча окремі волокна м’язів були більшими, вони виробляли більш низьку силу, тобто, вони були низької якості. Дослідження проводилося на окремих м’язових клітинах, взятих у групи добровольців з 12 культуристів, 6 спортсменів силових і 14 середньостатистичних чоловіків, що дотримуються звичайної фізичної активності.

Фахівці стимулювали клітини і оцінили розмір і швидкість сили, створюваної отриманими ізометричними скороченнями напругами м’язів без руху. Вимірюючи розмір м’язових клітин, вчені змогли розрахувати конкретну силу, створювану для певної частини або одиниці м’язу. Чим вища була ця питома сила, тим краща якість мускул.

Автори дослідження виявили, що хоча окремі волокна м’язових клітин культуристів і бодібілдерів були значно більшими, ніж у контрольної групи, вони мали меншу питому силу. Це говорить про те, що їхні м’язи були низької якості, ніж у контрольної групи.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments