Головна / Технології / Робота навчили прасувати (відео)

Робота навчили прасувати (відео)

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Багато хто побоюється того, що вже в найближчому майбутньому роботи замінять людей на робочих місцях. І такі побоювання дійсно не безпідставні: уже створено роботизований пілот, робот-хірург і робот-вчитель.
Втім, як кажуть вчені, про повноцінну заміну фахівців роботами мова поки не йде. А ось доручити їм частину своїх обов’язків вже можна. Особливо якщо мова заходить про домашні справи, які часом забирають у людини багато сил і вільного часу.

Наприклад, нещодавно робот TEO освоїв мистецтво позбавлення одягу від складок – одним словом, його навчили прасувати. Пристрій важить приблизно 80 кілограмів, а його зріст сягає 1,8 метра. Взагалі, такий помічник був створений в Мадридському університеті імені Карлоса III ще в 2012 році, тоді його тільки-тільки навчили підніматися по сходах і відкривати двері. Але з тих пір у нього з’явився ще один важливий навик.

Так, якщо розмістити перед ним який-небудь предмет одягу (ту ж футболку) на прасувальній дошці, то TEO починає використовувати камери, вбудовані в його голові, щоб створити високоякісне 3D-зображення наряду та прасувальної дошки.

Потім робот фіксує складки, які необхідно розгладити; він присвоює кожній дільниці на одязі значення від нуля до одиниці, де 0 означає різкий кут, а 1 – рівна ділянка. Робот розуміє, що складка знаходиться між цими двома значеннями.

Після того, як TEO «прицілився» до всіх складках, він починає повільно опускати праску на одяг і потім вести її за обчисленою ним траєкторією, щоб ефективно розгладити кожну складку.

«TEO побудований з тією метою, щоб він робив те, що роблять люди, і робив це подібно до нас», — говорить керівник групи дослідників Хуан Вікторес (Juan Victores) з Мадридського університету імені Карлоса III.

Він і його колеги хочуть, щоб TEO зміг в майбутньому справлятися і з іншими побутовими завданнями – допомагати по кухні, наприклад. Кінцева мета інженерів – навчити робота навчатися іншими навичкам, просто спостерігаючи за тим, як ту чи іншу роботи виконують люди.

Результати дослідження та опис робота опубліковані на сайті препринтів arxiv.org.

 
Loading...
comments powered by HyperComments