Главная / Здоров'я / Три причини розладу сну

Три причини розладу сну

 
 

Британські та австралійські вчені присвятили нове дослідження проблемі сну, а саме — важкого пробудженню вранці. Виявляється, що відійти від нічного відпочинку нелегко 15% людей у світі. Вони прокидаються втомленими, з головним болем та іншими соматичними симптомами. А причиною тому, на думку фахівців, є три основні причини, що впливають на здоровий сон: підлітковий вік, позмінний графік роботи і вживання алкоголю.

Підлітки дуже важко прокидаються до початку занять у школі або інституті. Розлади сну у молодих людей часто спровоковані стрибками гормонального фону, однако якщо їх не коректувати, то порушення в нормальному нічному відпочинку можуть зберегтися на все життя.

Також зазвичай важко прокидаються вранці люди, які працюють позмінно. Результати дослідження показали, що у таких працівників внутрішній режим виходить за рамки нормативних 24 годин. Тобто тим, хто працює в різні зміни, потрібно більше часу для того, щоб остаточно прокинутися.

Третя причина проблем зі сном — це засинання під дією алкоголю. Людина, лягаючи в нетверезому вигляді спати, на ранок не отримує ні повноцінного відпочинку, ні користі від сну. Це пояснюється тим, що алкоголь викликає утруднення дихання і хропіння, а в такому стані, погодьтеся, просто неможливо добре виспатися.

Натхнення: informing.ru

 
comments powered by HyperComments