Главная / Людина / Велика кількість друзів у соцмережах свідчить про нещастя

Велика кількість друзів у соцмережах свідчить про нещастя

 
 

Сотні друзів в соціальних мережах можуть сприйматися як показник популярності і щастя, але насправді, це може означати зворотнє, стверджують дослідники.

У рамках дослідження, що проводилося протягом чотирьох років, вчені з штату Мен зіставили типи особистості з рівнем щастя більш ніж у 16 000 піддослідних. У людей, визнаних на початку дослідження екстравертами, поступово спостерігалося зростання добробуту. Однак, незважаючи на те, що їх добробут і щастя збільшувалося, з часом вони стали більш замкнутим. Це говорить про те, що велика кількість друзів, зрештою, може зробити людей менш товариськими і принести багато печалі — тобто, протилежне тому, що очікували виявити дослідники.

Велика кількість друзів у соцмережах свідчить про нещастя

Провідний автор дослідження професор Крістофер Сото додав, що це може бути пов’язано з тим, що учасники відчували, що вони більше не потребують шукати та налагодити нові стосунки. Професор Сото з ??коледжу Колбі аналізував особистісні риси і благополуччя 16367 учасників, проводячи багаторазові опитування протягом чотирьох років.

Читайте також: Твіттер – “обитель зла”

Він був у стані вивчити, які аспекти особистості на початку дослідження передбачали майбутнє учасників і чи пов’язано благополуччя з пізнішими змінами особистості.

Результати показали, що у людей, які спочатку були екстравертами, приємними, сумлінними і емоційно стабільними, згодом покращився добробут. Але вони також свідчать про те, що люди з високим рівнем добробуту, згодом, стали більш замкнутими.

Збільшення інтроверсії для щасливих людей було протилежно тому, що очікувалося, тому що підвищення екстраверсії, зазвичай, призводить до більшого щастя в майбутньому. Це говорить про те, що вплив особистості на добробут було «трохи сильніше», ніж благополуччя на особистому, але обидва були значними для формування відносин.

Читайте також: Британець вирішив зустрітися з усіма друзями по фейсбуку

Зв’язки, що спостерігаються в дослідженні, з плином часу, ймовірно, стають сильнішими, припускає професор Сото.

«Навіть невеликі зміни в особистісних рисах індивіда або суб’єктивному благополуччі може серйозно відбитися на житті людини, — наводить слова професора Mail Online. — Ці результати кидають виклик загальним припущенням».

 
comments powered by HyperComments