Головна / Екологія / Airbus і Siemens об’єднають зусилля по розробці електричних літаків

Airbus і Siemens об’єднають зусилля по розробці електричних літаків

Європейський авіаконцерн Airbus Group SE і німецький промисловий конгломерат Siemens AG об’єднують зусилля для розробки технології електричних літаків.

Дослідженнями у цій сфері займуться близько 200 інженерів, і до 2020 року Airbus і Siemens мають намір продемонструвати можливість використання електричних і гібридних джерел енергії в авіації.

Ми впевнені, що до 2030 року пасажирський літак місткістю менше 100 посадкових місць можна буде привести в рух гібридною енергетичною системою, і ми маємо намір дослідити цю можливість разом з першокласними партнерами, такими як Siemens, — заявив Том Ендерс, головний виконавчий директор Airbus.

Airbus, випускає в основному літаки місткістю більше 100 посадкових місць, в останні роки інвестував у просування використання технології електричних двигунів з метою скорочення споживання палива, витрати на яке є однією з найбільших статей витрат авіакомпаній.

У відеоролику представлений маленький двомісний електричний літак корпорації Airbus – E-Fan. Досвідчений зразок вперше був показаний на авіакосмічному салоні в Ле-Бурже у 2013 році.

За словами CEO Siemens Джо Кезера, спільний проект з Airbus буде здійснюватися підрозділом Innovation AG, яка займається дослідженням нових технологічних трендів. Дві компанії відзначили, що європейські цілі щодо скорочення викидів вуглекислого газу вимагають інвестицій у нові технології.

Крім скорочення витрат на паливо, активне використання електрики в літаках дозволить знизити рівень шуму при їх роботі.

Натхнення: greenevolution.ru