Головна / Людина / Чим менше ви спите, тим коротше ваше життя

Чим менше ви спите, тим коротше ваше життя

Депривація сну в нашому суспільстві поширена, сучасний ритм життя вимагає мінімальної кількості сну, щоб все встигати. У багатьох країнах заведено ставити роботу вище відпочинку, тоді як в інших країнах днем є перерва на відпочинок або сон, і бізнес навіть закривається днем. Це Італія, Франція, Греція. У США, Японії сон так не цінується, що призводить до проблем зі здоров’ям — через нестачу сну. Ми цінуємо роботу більше нашого здоров’я?

Сон подібний до ліків для тіла. Рекомендована кількість сну — вісім годин. Більшість людей сплять шість-сім годин на добу. Метью Уокер, невролог, сказав: «Чим менше ви спите, тим коротше ваше життя». Недостатній сон викликає проблеми з фізичним і психологічним здоров’ям.

Епіфіз — область мозку, яка відповідає за вироблення мелатоніну, гормону сну. Мелатонін допомагає нам заснути, але, коли ми недосипаємо, рівні мелатоніну знижуються. Мелатонін захищає нас від пошкодження наших клітин і ДНК. Ці гормони присутні в різних органах і імунних клітинах, що вказує на те, що мелатонін також контролює функцію імунної системи та інших систем організму. Сон життєво важливий і може впливати на інші функції організму.

Нездорові звички в харчуванні призводять до збільшення ваги і зниження розумової діяльності. Якщо людина не спить всю ніч, то виникає бажання з’їсти калорійні продукти (швидке джерело енергії), покурити чи випити алкогольні напої. Вживання в їжу продуктів, які є шкідливими, допомагає підбадьоритися завдяки дозі швидких вуглеводів і, можливо, створити звикання до такої поведінки. З іншого боку, відсутність сну може вплинути на ваш розум.

Недолік сну позначиться на вашій увазі, концентрації, пам’яті. Також депривація призводить до порушення здатності водити машину, як при вживанні алкоголю. Від нестачі сну страждає якість вашої шкіри і імунітет. Шкіра погіршується, адже вона потребує відпочинку.

Імунна система страждає від недосипання і не може боротися з інфекціями. Імунна система повинна працювати в два рази сильніше, щоб організм міг бути захищений від інфекцій. Хвороби серця і судин починають розвиватися, якщо людина спить менш як 8 годин. У людей з недосипом збільшуються концентрації C-реактивного білка, маркера серцевих захворювань.

У нашому суспільстві нам важче справлятися з хронічним недосипанням особливостей менталітету. Але людям варто змінити пріоритети: дозвольте собі спати на годину довше, ви помітите зміни в позитивну сторону дуже скоро. Пам’ятайте, що здоровий сон в значній мірі визначає наше здоров’я.