Людина

Чоловіки звертають увагу на красунь через викид опіоїдів в мозку

krasyva_zinka_250Вироблення опіоїдів в мозку змушує чоловіків більше уваги приділяти красивим жінкам, йдеться в статті, опублікованій в журналі Molecular Psychiatry.

Вченим відомо, що вид привабливих людей активізує «систему заохочення» в лімбічній системі мозку, яка відповідає за відчуття задоволення, так само, як і інші стимули, наприклад, смачна їжа, секс або наркотики.

Ключову роль в роботі цієї системи відіграють опіоїдні рецептори. У гризунів стимулювання або придушення активності цих рецепторів не тільки змінює апетит тварин до їжі або сексу, але і впливає на перевагу певних видів їжі або статевих партнерів.

Сірі Лекнес (Siri Leknes) з університету Осло (Норвегія) і її колеги досліджували, яку участь приймає опіоїдна система чоловіків у сприйнятті красивих жіночих осіб. У їх дослідженні брали участь 30 гетеросексуальних добровольців. Кожен з них отримував або 10 міліграм морфіну, який стимулює опіоїдні рецептори, 50 міліграм налтрексона, препарату, що блокує роботу рецепторів, або плацебо.

Учасники дослідження переглядали жіночі фотопортрети, по 5 секунд кожен, і оцінювали привабливість жінок на знімках. У другому завданні вони також розглядали жіночі обличчя, однак могли керувати часом, який відводилося на розглядання кожного знімка. При цьому кількість часу, відведеного на всі завдання, було фіксованим.

Вчені виявили, що чоловіки, які знаходилися під дією морфіну, оцінювали найпривабливіші жіночі обличчя помітно вище, ніж інші учасники дослідження, а також витрачали більше часу на розглядання привабливих жінок і менше – на несимпатичних. Дія налтрексона на чоловіків була зворотною.

Лекнес і її колеги вважають, що роботою опіоїдної системи можна пояснити тягу людини до красивих представників протилежної статі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button