Здоров'я

Іпохондрія: як від неї позбутися?

Через ритм сучасного життя, ми часто опиняємося під важким тиском з боку оточуючих нас людей. Скажений ритм, постійний поспіх, неможливість добре (або хоча б достатньо) про себе подбати — все це негативно впливає на нашу свідомість. Боротьба зі стресом іноді обертається боротьбою з самим собою, а в результаті страждає психіка. Список захворювань, з якими зараз стикається людина, величезний. Одне з найбільш частих порушень психіки останнім часом — іпохондрія. Як же з нею боротися?

Для початку необхідно розібратися в тому, що ж таке іпохондрія. Іпохондрія — це розлад психіки, при якому людина постійно боїться виявити у себе страшенно небезпечне захворювання. Вона постійно ходить по лікарнях, здає аналізи (що далеко не найдешевше задоволення), нерви виснажуються, так і в цілому життя відверто псується.

У більшості випадків іпохондрія з’являється у людей, у яких нервова система дуже збудлива і до того ж спостерігається підвищена тривожність. Можливі і інші захворювання, наприклад, хтось може страждати від обсесивно-імпульсивного розладу, депресії, панічних атак. Часто причиною розвитку іпохондрії стає подія, яка травмує психіку: смерть рідних, звільнення… З-за страху і занепокоєння включається захисний механізм психіки. Щоб не розв’язувати реальні проблеми, людина біжить до проблем вигаданих, починає вишукувати у себе симптоми смертельних захворювань.

Нерідко іпохондрія є небажання людини стикатися зі своїми обов’язками, не приймати серйозних рішень… Комусь здається, що так набагато легше жити.

Як тільки людина помічає за собою всі ознаки іпохондрика, їй необхідно сходити до терапевта. Він або підтвердить, або спростує симптоми, і в разі, якщо в людини дійсно психічна хвороба, підкаже, як почати лікування.

Залежно від тяжкості захворювання необхідно вибрати лікаря — психіатра або психотерапевта. А вже самі методи лікування буде вибирати фахівець, він буде опиратися на стан свого пацієнта. Можливо, лікування обійдеться без медикаментів; у цьому разі людині доведеться пройти через психотерапію. Вони різноманітні: раціональна терапія (звернення до логіки хворого, лікар намагається переконати людину, що всі її хвороби вигадані), когнітивно-біхевіориальна терапія (пацієнт навчитися правильно мислити і поводитися), біологічно-зворотний зв’язок (за допомогою спеціальної техніки, у пацієнта з’являється можливість дізнатися, які процеси відбуваються в його організмі в даний час; поступово він вчиться справлятися зі своїми хворобами), недирективний гіпноз (пацієнта вводять в спеціальний стан, в якому головним стає спостереження за своїми переживаннями), аутотренінг (вживання технік самонавіювання, щоб позбутися від страхів).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button