Людина

Людські органи мають поділ за статтю

Чи є ваше серце жіночої статі, а печінка – чоловічої? Нове дослідження припускає, що стовбурові клітини, з яких вони зроблені чудово «знають», чи є вони «чоловічими» або «жіночими», що може вплинути на розвиток і поведінку наших внутрішніх органів, повідомляє портал medicalnewstoday.com.

14-03-16-foto-600x370-1

 

Результати, опубліковані в журналі Nature, можуть пояснити, чому деякі захворювання такі, наприклад, як рак, переважають у представників певної статі. Ці ж дослідження надалі визначатимуть спосіб лікування для чоловіків і жінок.

До теперішнього часу було відомо, що такі органи як нирки і підшлункова залоза по-різному функціонують у чоловіків і жінок. Нові дослідження плодових мошок показують, що в генах комах лежить основа відмінностей «чоловічих» і «жіночих» внутрішніх органів.

«Жіночий» кишечник краще для репродукції, але також він більш схильний до пухлини

Вчені з ради з медичних досліджень клінічного наукового центру, розташованого в Імперському коледжі Лондона у Великобританії вивчили стовбурові клітини кишечника плодових мошок, щоб дізнатися, як репродуктивна система дізнається про свою приналежність до статі і чи означає це що-небудь?

Включаючи і вимикаючи певні гени в цих клітинах, вони змогли змусити їх бути більш «чоловічими» або «жіночими».

Доктор Бруно Хадрі пояснює, що якщо вони візьмуть мошку жіночої статі і маскулінізуючі стовбурові клітини в її кишечнику, то менше, ніж через 3 тижні він зменшиться до розмірів «чоловічого» кишечника.

Дослідники також виявили, що «жіночий» кишечник більш схильний до генетично спричиненої пухлини через своєю здатність справлятися з репродукцією. Говориться і про можливість змінювати стать кишечника шляхом активації певних генів в стовбурових клітинах.

Маніпулюючи такою активацією, вчені сподіваються, що їм вдасться впливати на поведінку органів без того, щоб торкатися їх розвиток або циркулювання гормонів.

Доктор Ірен Мігель-Альяга заявляє, що даний, щойно відкритий механізм маніпулювання, свідчить про статеву приналежність кожної клітини фруктової мошки. Доктор Дес Волш з вищезазначеної ради з медичних досліджень зазначає, що тепер їх знання в науці про фактори, що впливають на чоловічу і жіночу психологічну різницю, стали значно глибшими.

Зміна сприйняття чоловічої і жіночої статі

Залежно від генетичної активності різні клітини чоловіків і жінок можуть мати різну стать, яка визначається на абсолютно різних рівнях: на рівні хромосом, на рівні клітин, на рівні тканин і організмів. Таким чином, в одній і тій же людині є якась мозаїка з «чоловічих» і «жіночих» клітин. Що означає відсутність стовідсоткових чоловіків або жінок.

Що ж стосується змін при виборі методів лікування, то вони можуть торкнутися таких процесів, як переливання крові і донорство. Після вивчення всіх рівнів, зміни торкнуться клітинної терапії та регенеративної медицини.

Вчені закликають до продовження досліджень для просування в лікуванні раку і для підбору унікальних методів лікування для чоловіків і жінок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button