Людина

Людина більше співчуває ворогам, а не друзям

Людина більше співчуває ворогам, а не друзямЛюди відчувають біль своїх ворогів сильніше, ніж друзів, тому що в такі моменти їх противники є найбільш небезпечними і непередбачуваними, стверджують вчені.
Хоча багато людей могли б припустити, що вони будуть співпереживати близьким їм людям, дослідження показало, що все навпаки, і причина криється в інстинкті самозбереження. Люди повинні зрозуміти, чому ворог відчуває біль, щоб виключити ризик відплати.

Американські вчені виявили, що частина мозку, яка пов’язана із співпереживанням чужого болю, активізується сильніше, коли люди спостерігають за стражданнями своїх ворогів. Однак ця реакція природна, оскільки це може означати, що людський мозок запрограмований звертати більше уваги на проблеми ворогів, особливо якщо вони страждають, оскільки стають непередбачуваними.

Ліза Азіз-Заде з Університету Південної Каліфорнії сказала: “Коли ви дивитеся бойовик і бачите, що поганий хлопець зазнав поразки, момент його смерті привертає вашу увагу набагато більше. Ми пильно спостерігаємо за ним, щоб переконатися, що він дійсно помер, тому що це важливо для прогнозування відплати в майбутньому “.

Дослідники, результати роботи яких були опубліковані в журналі “Межі в психології “, розглянули діяльність ” матриці болю” мозку – сітки, яка включає сегмент островкової кори передньої частини поясної звивини, і частина соматосенсорної кори – області, що активізується в той момент, коли людина спостерігає за стражданнями іншої людини. Матриця болю, як вважають вчені, пов’язана зі співчуттям і дозволяє людям розуміти біль один одного. Проте дослідження показало, що матриця болю може брати активнішу участь в обробці болю в цілому, і не обов’язково пов’язана з обробкою почуття співпереживання.

Дослідники вивчили групу білих єврейських чоловіків, які вперше дивилися відео про страждаючих від болю антисемітів, а потім інші записи, тепер вже страждаючих толерантних, людей, які не ненавидять євреїв. Вчені в цей час слідкували за активністю їх мозку, щоб визначити рівні активності в матриці болю. Як показало дослідження, матриця була більш активна в той момент, коли випробовувані спостерігали за антисемітами.

Науковий співробітник Гленн Фокс, який також брав участь в дослідженні, додав: “Результати показують надзвичайну гнучкість мозку в обробці складних соціальних ситуацій. Мозок використовує повний контекст ситуації, щоб передбачити майбутні наслідки. У цьому випадку реакції мозку, ймовірно, пов’язані з відносним збільшенням необхідності приділити увагу і зрозуміти біль ненависної людини “.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button