Здоров'я

Поверхня зубних щіток може містити частки фекалій

Зубні щітки, що знаходяться в суміщених санвузлах, в більшості випадків можуть мати на своїй поверхні частинки фекалій, причому найчастіше не тієї людини, якій належить щітка, попереджають американські дослідники з Квінніпекського університету в Коннектикуті.

04-06-15-foto-600x463-1

Вчені провели дослідження з метою з’ясувати, як поширюються коліформні бактерії (мікроорганізми, які живуть у фекаліях людини і можуть поширюватися по повітрю і осідати на предметах) в комунальних санвузлах на прикладі кількох студентських гуртожитків.

Читайе також: 

Виявилося, що на 60% зубних щітках були сліди цих бактерій, причому в 80% випадків на щітці однієї людини перебували бактерії з фекалій іншої. Дослідники попереджають, що дані мікроорганізми становлять небезпеку для здоров’я людей, оскільки вони можуть потрапляти у шлунок і викликати діарею. Нерідко бактерії стають причиною шкірної висипки, інфекцій вух та інших проблем, повідомляє Medikforum.

Використання ковпачків для зубних щіток також виявилося марним у справі захисту від бактерій. Навпаки, ці ковпачки створювали навколишнє середовище, в якій бактерії відчували себе ще краще, так як вона зберігала вологість і захищала від світла. Дослідники рекомендують частіше міняти зубні щітки і використовувати більш надійні методи гігієни.

Натхнення: www.medicinform.net

Кнопка «Наверх»