Наука

Вчені назвали рибу кислотних кольорів на честь Афродіти

У Каліфорнії вчені описали новий вид риби, яка виділяється жовтим і рожевим забарвленням, а також салатовими плавниками. В Атлантиці виявили морського мешканця, найближчі родичі якого живуть в Тихому океані, а назвали його в честь Афродіти.

Ученые назвали рыбу кислотных цветов в честь Афродиты

Вид отримав назву Tosanoides Aphrodite. Риба була знайдена на рифах безлюдного архіпелагу Сан-Паулу приблизно в 950 км від берегів Бразилії. На сьогодні це єдине відоме місце її проживання.

«Це одна з найбільш красивих рибок, яких мені доводилося бачити. Вона виявилася настільки зачаровуючою, що ми перестали звертати увагу на всі інші деталі оточення», — повідомив куратор колекції риб з академії Луїс Роха.

Рибу виявили на глибині близько 120 м в «сутінковій зоні» на території поширення коралових рифів. Згідно з даними одного з авторів статті Хадсона Пін’єро, риби, що живуть в цій частині рифів, часто мають червоний або рожевий колір, оскільки такі відтінки не доходять до відповідних глибин. При цьому риби фактично залишаються невидимими. Жовто-рожеве забарвлення з яскраво-зеленими плавниками більш характерне для самців цього виду. Самки частіше мають темно-оранжевий колір.

Аналіз зовнішніх ознак риби і ДНК продемонстрував, що це абсолютно новий представник роду Tosanoides, який раніше зустрічався виключно в Тихому океані. До цього роду належить гавайська риба Tosanoides obama, що отримала ім’я на честь екс-глави США Барака Обами. Новий вид назвали на честь давньогрецької богині краси. Крім цього, підкреслюється в повідомленні академії, що збір риб для подальшого дослідження відзначився тим, що аквалангісти не помітили наближення акули-шестижаберника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button