Головна / Технології / Новий магнітний матеріал здешевить електричні автомобілі

Новий магнітний матеріал здешевить електричні автомобілі

 

Ні для кого не є секретом, що досить велика частка від загальної вартості нинішніх електричних і гібридних автомобілів, турбін вітрогенераторів і багато чого іншого припадає на вартість високоефективних постійних магнітів, що використовуються в електродвигунах і електрогенераторах.

Одним з напрямків зниження вартості вищезазначених виробів є заміна магнітів на основі рідкоземельних металів магнітами на основі інших, більш поширених і більш дешевих матеріалів. Успіхів на цьому терені вдалося домогтися вченим з лабораторії імені Еймса (Ames Laboratory) американського Міністерства енергетики, які створили новий магнітний сплав, який не поступається за всіма параметрами традиційним магнітних матеріалів на основі рідкісноземельних елементів.

Застосування нового сплаву дозволить позбутися від необхідності використання одного з найдорожчих рідкоземельних металів – диспрозій (dysprosium), замість нього використовується більш поширений елемент – церій.

А новий магнітний сплав, до складу якого входить неодимий, залізо і бор, допіруванні церієм і кобальтом, за всім своїм магнітним властивостям може конкурувати з традиційними штучними магнітами, що містять диспрозій.

«Але найцікавішим є те, що наш матеріал починає краще працювати при температурах вище 150 градусів за шкалою Цельсія, при температурах, коли інші магнітні матеріали починають втрачати свої властивості» – розповідає Карл А. Гшнейднер (Karl A. Gschneidner), один з дослідників лабораторії імені Еймса, – «Це відкриває величезні перспективи для використання нашого нового сплаву в пристрої і механізми, здатні нормально функціонувати при високих температурах».

Читайте також: 

Слід зазначити, що дослідження, в ході яких був розроблений новий магнітний сплав, були проведені в рамках програми ARPA-E REACT (Advanced Research Projects Agency-Energy-Rare Earth Alternatives in Critical Technologies), метою якої є пошук альтернатив застосування дорогих рідкоземельних матеріалів в найрізноманітніших областях, включаючи двигуни електричних автомобілів, турбін вітрогенераторів і багато іншого.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments