Главная / Людина / Пасивне куріння завдає незворотної шкоди здоров’ю дитини

Пасивне куріння завдає незворотної шкоди здоров’ю дитини

 
 

Пасивне куріння сприяє появі незворотних ушкоджень артерій у дітей. До таких висновків прийшли фінські та австралійські фахівці, робота яких опублікована в науковому виданні European Heart Journal.

pasyvne_kurinia_450

До подібного заключення експерти дійшли під час досліджень за участю 3700 чоловік. Їх дослідження складалися з двох етапів, які були повністю ізольовані один від одного. Так перший з них почався в 1980р, другий — в 1985р.
У ході дослідження фахівці за допомогою ультразвуку вимірювали у дітей товщину стінок артерій. З’ясувалося, що у дітей, які виступали пасивними курцями, зважаючи на шкідливу ??звичку їх батьків, стінки артерій були більш товстими, якщо порівнювати їх з однолітками, у яких батьки не курили. До того ж, у пасивних курців артерії виглядали так, немов пропрацювали на 3,3 року більше від їх реального віку.

Читайте також: Куріння знижує імунітет плоду

Фахівці настійно рекомендують батькам, або ж тим парам, які хочуть ними стати якнайшвидше відмовитися від куріння. У першу чергу це потрібно, щоб поправити своє здоров’я, а в другу, щоб не заподіяти шкоди своїм дітям і не зіпсувати їх здоров’я. Куріння призводить до розвитку раку легенів, який, найчастіше, приводить до смерті. До того ж воно є однією зі світових проблем, в результаті яких трапляються передчасні смерті від серцевих недуг, а також від підвищеного кров’яного тиску.

У світі щороку від куріння помирає 5 мільйонів людей, однак на їх фоні, за даними досліджень ВООЗ, ще 600 тисяч помирає від пасивного куріння, яке чинить негативний вплив на їх здоров’я.

Читайте також: Вчені представили першу в світі вакцину від куріння

Фахівці відзначають, що з більш ніж 4000 хімічних сполук, присутніх в сучасних сигаретах і тютюні, 250 з них визнані небезпечними для здоров’я, а 50 в 100 % випадків призводять до раку. Сьогодні близько 40 % дітей потрапляє в список пасивних курців, а 30 % тих, що вмирає від пасивного куріння — це саме діти.

 
comments powered by HyperComments