Главная / Всесвіт / Сонячне затемнення, вид з космосу (відео)

Сонячне затемнення, вид з космосу (відео)

Рано вранці 1 вересня 2016 р. Обсерваторія сонячної динаміки (Solar Dynamics Observatory, SDO) NASA зафіксувала спільне проходження Місяця і Землі по диску Сонця. Обсерваторія SDO веде постійне спостереження за Сонцем, однак два рази в році Земля протягом невеликого часу щодня затуляє собою світло, що йде від Сонця до обсерваторії – що є наслідком перебування космічного апарату на геосинхронній орбіті.

07d8740935c0c11b771a0c200f742d5c

1 вересня Земля повністю заступила собою сонячний диск для спостережень за допомогою обсерваторії SDO як раз в той час, коли Місяць почав проходити перед Сонцем. Закінчення затемнення Сонця Землею для обсерваторії SDO збігся за часом з останніми етапами транзиту Місяця по диску Сонця.

В представленому тут відеоролику, який з’явився на сайті НАСА, можна легко відрізнити Землю від Сонця з характерним тіням: тінь Землі помітно розмита, в той час як тінь, що відкидається Місяцем, має чіткі обриси. Це пояснюється тим, що атмосфера нашої планети поглинає значну кількість сонячного світла, в той час як Місяць не має атмосфери, здатної викликати такі ефекти, тому її тінь має чітку межу.

 

Завдяки такій конфігурації Землі, Місяця й Сонця затемнення нашого світила спостерігалося також і з поверхні нашої планети, з Південної Африки. Це затемнення носило характер кільцевого затемнення, яке відрізняється від повного сонячного затемнення лише тим, що затьмарення Сонце Місяць знаходиться в більш віддаленій від Землі, ніж звичайно, точці своєї орбіти і тому затуляє собою не весь диск Сонця, а лише його внутрішню частину. Спостережуваний темний диск Місяця в цьому випадку оточує яскраве вогняне кільце.

 

 
comments powered by HyperComments